בתי אבות במרכז - אחות עומדת ליד אשי זקן בבית אבות במרכז ומצטלמים

בתי אבות במרכז

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות במרכז

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-20 שנות ניסיון.

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

נגן וידאו
לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי אבות במרכז

לפעמים צריכים לדעת לקבל החלטות לא פשוטות ואפילו קשות בחיים. ההחלטה להכניס את ההורה לבית אבות היא אחת מהן. מדובר בתהליך רגשי ומורכב הן להורה והן לבני המשפחה ובעידן של היום, כשהמבחר של בתי האבות במרכז הוא כה רב ומגוון, זה רק מקשה על ההחלטה ומאריך את משך זמן החיפוש.

לעיתים ההחלטה ללכת לבית האבות היא של ההורה עצמו, אשר מבין שילדיו לא יוכלו לתת לו מענה יומיומי ולטפל בו ולפעמים הם גם לא מתגוררים בסמוך אליו. הקשיש מעוניין לדאוג לעצמו לטיפול רפואי הולם ולסביבה חברתית מפרה ומעניינת שתפיג את בדידותו ותיתן לו את התחושה שמישהו מקשיב לו ונמצא שם עבורו.

איך תמצאו בית אבות מתאים להורים במרכז?

במרכז הארץ ניתן למצוא למעלה מ- 300 בתי אבות שונים ומגוונים. ישנם בתי אבות רגילים, דיור מוגן ובתי אבות סיעודיים, מרכזים גריאטריים ומוסדות לתשושי נפש וגוף. בחלק מבתי האבות תוכלו למצוא מחלקות סיעודיות ובחלקם טיפולים מיוחדים המתאימים לצרכים שונים של האוכלוסייה בהיבט רמות הקוגניציה והתפקוד הפיזי. לכל בית אבות במרכז המאפיינים הייחודיים לו בהיבט תנאי המחיה, סל הפעילויות, האוירה במקום, אופי הצוות, גודל המקום, כמות הדיירים והנגישות אליהם בתחבורה הציבורית.

כל המבחר העצום הזה עשוי לבלבל בשעה שתרצו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור יקיריכם ולכן, בכדי לבחור את המקום המתאים ביותר להורה או לקרוב משפחתכם,  ישנם כמה שיקולים חשובים שכדאי לקחת בחשבון:

הצרכים הרפואיים, הסוציאליים והאישיים של הקשיש, היכולת הכלכלית של המשפחה, מיצוי הזכויות הסוציאליות והכלכליות מול הגורמים השונים, המיקום הגיאוגרפי של בית האבות במרכז, הרכב הצוות הרפואי וסל השירותים שניתן במקום.

כל אלה יעזרו לכם לסנן את המקומות המתאימים לכם ביותר ולדייק את הבחירה שלכם.

ניתן ומומלץ להיעזר בחברת ליווי והשמה לבתי אבות וזאת על מנת להבטיח שאתם מקבלים את ההחלטה הטובה ביותר. החברה בקיאה ומכירה את כל בתי האבות במרכז ויודעת לעמוד על ההבדלים ביניהם ומכאן להתאים לקשיש את בית האבות הראוי והמתאים לו ביותר על פי מיפוי הצרכים שהיא מבצעת. חברה הליווי מסייעת בבדיקת מקורות המימון לבית האבות, מבצעת איתכם סיורים משותפים בבתי האבות השונים שנמצאו פוטנציאליים להורה וכמובן שמסייעת בכל תהליך המשא ומתן עד לשלב האיכלוס. החברה מספקת גם סוג של עוגן רגשי בתהליך ואוזן קשב 24/7 הן לקשיש והן לבני המשפחה. כל תהליך הליווי ניתן ללא עלות למשפחות.

כמה עולה בית אבות במרכז?

בית אבות במרכז מבטיח שמירה על רמת חיים גבוהה, שקט ופרטיות לצד מחיה באזור הכי שוקק, מגוון ומלא חיים בארץ. התשלום החודשי לבית אבות במרכז מבוסס על מספר פרמטרים, ביניהם: מיקום בית האבות, מצבו הפיזי, סוג הטיפול לו נדרש ההורה (רגיל, סיעודי, השגחה של צוות רפואי ועוד). ניתן לקבל מהמדינה סיוע חלקי או מלא התלוי ברמת ההכנסה של הקשיש ובני המשפחה. הבדיקה נעשית באמצעות קוד משרד הבריאות שקובע את הזכאות לסיוע במימון. חברות הליווי מסייעות בהגשת המסמכים ובאיסוף החומר לשם בדיקת הזכאות לסיוע.

רוב בתי האבות במרכז הינם פרטיים או חברות בע"מ וכולם בעלי רישיונות מטעם משרד הבריאות. ניתן למצוא בהם הן סוגים של דיור מוגן כמו גם מחלקות סיעודיות, ויחידות לטיפול בתשושי גוף ונפש. בעשור האחרון ניכרת מגמת העדפה בבתי האבות הפרטיים לקשישים המגיעים עם קוד ממשרד הבריאות על פני לקוחות פרטיים. העלויות והמחירים בבתי האבות במרכז שונים משמעותית מאחד למשנהו. בחלק מבתי האבות המחיר כולל גם תרופות, טיטולים ומגוון שירותים מחוץ לסל, ישנו הבדל במחיר בין חדר פרטי לבין חדר המיועד לשני קשישים וניתן לזכות גם בקוד רווחה המעניק לקשישים המוגדרים כתשושים, הנחה משמעותית מטעם משרד הרווחה.

כשבוחרים בית אבות במרכז חשובה מאוד ההסתכלות לטווח ארוך על מצבו הרפואי של הקשיש. גם אם כיום ההורה הוא עצמאי, הוא עשוי להזדקק בעוד מספר שנים לטיפול רפואי או להשגחה צמודה או חלילה להפוך לסיעודי ולכן צריך לוודא שבבית האבות קיים שירות רפואי מתאים וכן שהוא מכיל מחלקה סיעודית.

ישנם גורמים נוספים שצריכים להילקח בחשבון בעת בחירת המקום המתאים: התקציב העומד לרשות המשפחה, מיצוי זכויות סוציאליות וכלכליות, צרכים אישיים וחברתיים של הקשיש, המיקום הגיאוגרפי של בית האבות במרכז והקרבה שלו לילדים ולנכדים כמו גם למקום מגוריו העכשווי של הקשיש ועוד.

וכאן בדיוק נכנס הליווי המקצועי, שאינו עולה לכם כסף ונותן לכם את הכלים הטובים ביותר הנשענים על שנים של ניסיון והיכרות עמוקה עם בתי האבות וגופים ציבוריים ובכלל זה המלצות ממקור ראשון. החברה בקיאה בתחום הזכויות הסוציאליות המגיעות לכם ויודעת לעשות את החיבור המיטבי בין הצרכים לבין התקציב העומד לרשותכם. ליווי מקצועי יקצר לכם את תהליך החיפוש ויחסוך לכם זמן ומשאבים מיותרים ויוביל אתכם לפתרון הנכון והמתאים ביותר עבור אבא ואמא ובדרך הקצרה והמהירה ביותר.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למצאית בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים.

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים.

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רשימת בתי אבות במרכז

בית אבות באור יהודה

מידע ונתונים על בתי אבות שנמצאים באור יהודה. כל בית אבות מאופיין בנתונים שונים, ובאמצעות הפרדה בין בתי האבות ומתן דגשים על כל אחד מהם לחוד, תוכלו להבין את ההבדלים בין האפשרויות ולהחליט מהו המקום המתאים לכם ביותר.

בית אבות בפתח תקווה

בעמוד זה תוכלו להקל על עצמכם את תהליך בחירת בית האבות באמצעות חשיפה אל מידע ונתונים על בתי האבות השונים שפועלים בפתח תקווה. תחת כל בית אבות לחוד מופיעים נתונים שריכזה חיה שיעזרו לכם להבין האם בית האבות עשוי להתאים לכם.

בתי אבות בבני ברק

בעמוד זה תוכלו לקבל הכוונה בבחירת בית האבות המתאים לכם מבין בתי האבות השונים שפועלים בבני ברק. באמצעות מידע שמפורט תחת כל בית אבות לחוד ומבוסס על ההמלצות והנסיון של חיה בתחום, תוכלו להבין את אופי המקום, האווירה והשירותים שהוא מציע, ולהבין האם הוא מתאים לדרישות שלכם.

בתי אבות בקריית אונו

באמצעות העמוד תוכלו לאפיין את הצרכים שלכם והדרישות שלכם בצורה ממוקדת, על ידי המידע שמפורט על כל בתי האבות שנמצאים בקריית אונו. המידע מכיל המלצות ודגשים שאספה חיה במשך שנים של היכרות עם בתי האבות, ולפיכך תוכלו לקבל הכוונה מקצועית ולהקל על תהליך הבחירה שלכם.

בתי אבות בבת ים

בעמוד זה תוכלו להכיר מקרוב את בתי האבות המומלצים בעיר בת ים. תחת כל בית אבות בנפרד, מופיעה אינפורמציה שתעזור לכם להבין האם הוא מתאים לכם ברוחו, באווירה שבו, ובאפשרויות שהוא מציע. המידע מבוסס על המלצות ודגשים של חיה, ולפיכך יהווה עבורכם כלי הכוונה מקצועי.

בתי אבות בראשון לציון

רשימת בתי אבות שנבחרו בקפידה ע"י חיה רמתי בראשון לציון. בעמוד הבא תוכלו לעיין ברשימת בתי האבות המומלצים ע"י חיה רמתי בראשון לציון ולקבל עליהם רושם ראשוני לפני שתפנו לחיה לקבלת ייעוץ מקצועי ומקיף על בתי האבות בעיר או באזור בהתאם לצרכים שלכם.

בית אבות בגבעתיים

תפקיד העמוד הוא להוות לכם כלי עזר בבחירת בית אבות בגבעתיים. העמוד יציג בפניכם מידע שאספה חיה על כל בית אבות לחוד, ונתונים חשובים שמבדילים אותם זה מזה. באמצעות האינפורמציה תוכלו למקד את הדרישה והצורך שלכם, ולהבין איזו מבין האפשרויות הכי מתאימה לכם.

בתי אבות ברמת גן

בעמוד זה תוכלו לאפשר לעצמכם לבחור בבית אבות המתאים לכם מסך האפשרויות הקיימות ברמת גן. באמצעות המידע שריכזה חיה על כל בית אבות בנפרד, תוכלו להבין איזה מבין המבחר מתאים לצורך שלכם ועונה על הציפיות שלכם בצורה הטובה ביותר.

בתי אבות בחולון

תפקיד העמוד הוא להוות לכם כלי עזר בבחירה איזה מבין בתי האבות בחולון מתאים עבורכם. באמצעות המידע שמופיע תחת כל בית אבות, תוכלו להבין את השוני ביניהם ולשמוע על האפשרויות שמציע כל אחד.

בית אבות בתל אביב

תפקידו של עמוד זה הוא לאפשר לכם לבחור מבין בתי האבות השונים שפועלים בתל אביב את בית האבות המתאים עבורכם ביותר. בעמוד תיחשפו למידע מפורט על כל בית אבות לחוד המבוסס על דגשים של חיה, ולפיכך יסייע לכם להבין איזה מבין האפשרויות עונה על הצורך והציפייה שלכם בצורה הטובה ביותר.

בתי אבות בירושלים

מטרת עמוד זה היא לסייע לכם בהיכרות עם בתי האבות השונים שקיימים בירושלים, על מנת שתוכלו לבחור באחד שמתאים לכם מבין סך האפשרויות. העמוד מציג מידע מפורט ומקצועי שאספה חיה על בתי האבות השונים וכך תיחשפו בבירור להבדלים והשוני בין המקומות.

בתי אבות ברמת חן

באמצעות עמוד זה, תוכלו להיחשף למידע והמלצות של חיה על בתי אבות איכותיים הנמצאים ברמת חן. הנתונים שאספה חיה מבוססים על היכרות מעמיקה עם המקומות ועם האוכלוסייה המתגוררת בהם, ולפיכך יהוו עבורכם כלי עזר בתהליך בחירת ביתכם החדש.

בתי אבות בנס ציונה

מטרת העמוד היא לאפשר לכם לגייס מידע ואינפורמציה על כל בית אבות שחיה ממליצה עליו מבין האפשרויות השונות בנס ציונה. באמצעות המידע המפורט תוכלו להבין טוב יותר את הצורך שלכם, ובהתאם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר לאיזה בית אבות לעבור.

בתי אבות באזור

מטרת הדף היא לקבל אינפורמציה על בתי אבות באזור כדי שתוכלו לבחור את בית האבות המתאים ביותר ליקירכם.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן