בתי אבות במרכז לעצמאיים ובתי אבות סיעודיים במרכז - אחות עומדת ליד איש זקן בבית אבות במרכז ומצטלמים

בתי אבות במרכז

עזרה במציאת בית אבות במרכז ליקיריכם

ללא עלות ומכל הלב 

חיה רמתי, עוזרת למשפחות כבר למעלה מ-18 שנה 

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור יקיריכם !״

נגן וידאו

סרטון קצר עלי ועל העזרה שאני מציעה

תוכן עניינים

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי אבות במרכז

לפעמים צריכים לדעת לקבל החלטות לא פשוטות ואפילו קשות בחיים. ההחלטה להכניס את ההורה לבית אבות היא אחת מהן. מדובר בתהליך רגשי ומורכב הן להורה והן לבני המשפחה ובעידן של היום, כשהמבחר של בתי האבות במרכז הוא כה רב ומגוון, זה רק מקשה על ההחלטה ומאריך את משך זמן החיפוש.

לעיתים ההחלטה ללכת לבית האבות היא של ההורה עצמו, אשר מבין שילדיו לא יוכלו לתת לו מענה יומיומי ולטפל בו מסיבות שונות כגון ריחוק גאוגרפי. הקשיש מעוניין לדאוג לעצמו לטיפול רפואי הולם ולסביבה חברתית מפרה ומעניינת שתפיג את בדידותו ותיתן לו את התחושה שמישהו מקשיב לו ונמצא שם עבורו.

אחות מאושרת וקשישה יושבת בכיסא גלגלים נהנית מפגישה טיפולית באחד מבתי אבות במרכז ישראל

לא חייבים לעשות זאת לבד

ניתן ומומלץ להיעזר בגופים שמסייעים ומכוונים ללא עלות במציאת בתי אבות וזאת על מנת להבטיח שאתם מקבלים את ההחלטה הטובה ביותר. הגופים בקיאים ומכירים את כל בתי האבות במרכז ויודעים לעמוד על ההבדלים ביניהם ומכאן להתאים לקשיש את בית האבות הראוי והמתאים לו ביותר על פי מיפוי הצרכים. 

הגופים מבצעים איתכם סיורים משותפים בבתי האבות השונים שנמצאו פוטנציאליים להורה וכמובן שמסייעים בכל תהליך המשא ומתן עד לשלב האכלוס. 

הגופים מסייעים בהגשת המסמכים ובאיסוף החומר לשם בדיקת הזכאות לסיוע שניתן לקבל מהמדינה, סיוע חלקי או מלא התלוי ברמת ההכנסה של הקשיש ובני המשפחה. הבדיקה נעשית באמצעות קוד משרד הבריאות שקובע את הזכאות לסיוע במימון.

הגופים מספקים גם סוג של עוגן רגשי בתהליך ואוזן קשבת 24/7 הן לקשיש והן לבני המשפחה. כל תהליך הליווי ניתן ללא עלות למשפחות ומכל הלב.

מומלץ לקרוא

איך תמצאו בית אבות מתאים להורים במרכז?

במרכז הארץ ניתן למצוא למעלה מ- 300 בתי אבות שונים ומגוונים. ישנם בתי אבות רגילים, דיור מוגן ובתי אבות סיעודיים, מרכזים גריאטריים ומוסדות לתשושי נפש וגוף. 

בחלק מבתי האבות תוכלו למצוא מחלקות סיעודיות ובחלקם טיפולים מיוחדים המתאימים לצרכים השונים של האוכלוסייה בהיבט רמות הקוגניציה והתפקוד הפיזי. לכל בית אבות במרכז המאפיינים הייחודיים לו בהיבט תנאי המחיה, סל הפעילויות, האווירה במקום, אופי הצוות, גודל המקום, כמות הדיירים והנגישות אל המקום בתחבורה הציבורית.

המבחר העצום עלול לבלבל בעת קבלת ההחלטה עבור יקיריכם ולכן, בכדי לבחור את המקום המתאים ביותר להורה או לקרוב משפחתכם,  ישנם כמה שיקולים חשובים שכדאי לקחת בחשבון:

1. הצרכים הרפואיים, הסוציאליים והאישיים של הקשיש

2. היכולת הכלכלית של המשפחה

3. מיצוי הזכויות הסוציאליות והכלכליות מול הגורמים השונים

4. המיקום הגאוגרפי של בית האבות והקרבה שלו לילדים ולנכדים כמו גם למקום מגוריו העכשווי של הקשיש.

5. הרכב הצוות הרפואי וסל השירותים שניתן במקום

6. כשבוחרים בית אבות במרכז חשובה מאוד ההסתכלות לטווח ארוך על מצבו הרפואי של הקשיש. גם אם כיום ההורה הוא עצמאי, הוא עשוי להזדקק בעוד מספר שנים לטיפול רפואי או להשגחה צמודה או חלילה להפוך לסיעודי ולכן צריך לוודא שבבית האבות קיים שירות רפואי מתאים וכן שהוא מכיל מחלקה סיעודית.

כל אלה יעזרו לכם לסנן את המקומות המתאימים לכם ביותר ולדייק את הבחירה שלכם.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

כמה עולה בית אבות במרכז?

התשלום החודשי לבית אבות לעצמאיים או בתי אבות לסיעודיים במרכז מבוסס על מספר פרמטרים, ביניהם: מיקום בית האבות, השירותים הניתנים במקום, רמת השירותים, רמת החדרים וסוג הטיפול לו נדרש ההורה (רגיל, סיעודי, השגחה של צוות רפואי ועוד). 

רוב בתי האבות במרכז הינם פרטיים או חברות בע"מ וכולם בעלי רישיונות מטעם משרד הבריאות. ניתן למצוא בהם הן סוגים של דיור מוגן כמו גם מחלקות סיעודיות, ויחידות לטיפול בתשושי גוף ונפש. בעשור האחרון ניכרת מגמת העדפה בבתי האבות הפרטיים לקשישים המגיעים עם קוד ממשרד הבריאות על פני לקוחות פרטיים. 

העלויות והמחירים בבתי האבות במרכז שונים משמעותית מאחד למשנהו. בחלק מבתי האבות המחיר כולל גם תרופות, טיטולים ומגוון שירותים מחוץ לסל.

ישנו הבדל במחיר בין חדר פרטי לבין חדר המיועד לשני קשישים, וניתן לזכות גם בקוד רווחה המעניק לקשישים המוגדרים כתשושים, הנחה משמעותית מטעם משרד הרווחה.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, בעלת 18 שנות ניסיון בייעוץ והכוונה למציאת בתי אבות בהתאמה אישית עבור הקשישים. 

אני מלווה את המשפחות שמחפשים בית אבות ליקיריהם לאורך כל התהליך, מחיפוש המקום, פרוצדורה מול הרשויות ועד בחירת המקום המתאים ווידוא התאקלמות.

שאלות חשובות בטרם המעבר לבית אבות

החשש מובן וברור כמו בכל שינוי גדול שנמצא בפתחינו והשינוי הוא אכן גדול להורה. לכן אני כאן עבורכם מציעה את העזרה שלי. השיחות שאני מקיימת עם המשפחה, המידע והליווי שאני מספקת לאורך כל התהליך כמו גם הסיור המקדים בבית האבות בהחלט מפיגים את החשש והופכים את כל התהליך להרבה יותר קל. למידע נוסף, כנסו לאתר שלי "חיה רמתי".

הדבר הראשון שאני ממליצה הוא לפנות גם לרופא המשפחה וגם לרופא גריאטרי שינסה לאבחן האם יש ירידה ברמות התפקוד ומהן הסיבות לכך

אני עוזרת ללא עלות למשפחות למצוא את בית האבות הכי מתאים להורים. תחילה אני מבררת את מצב ההורה ואז בהתאם למצב הרפואי, אזור המגורים ומצב הכספי אני מציעה לכם את בית האבות הכי מתאים עבורו. אני יוצרת קשר עם בית האבות ואנחנו מתאמים סיור משותף במקום, בנוסף אני יכולה גם לסייע לכם בכל הטפסים הנדרשים וכמובן בכל שאלה והתלבטויות. העזרה שלי יכולה לקצר המון תהליכים וזמן אל מול הגורמים הרלוונטיים. למידע נוסף, כנסו לאתר שלי "חיה רמתי".

בהחלט. במקרה וההורה נשאר בבית וזקוק לעזרה בביתו, בהתאם לקריטריונים מוגדרים, ביטוח לאומי יכול לסייע בתשלום עבור מטפלת ביתית. לגבי אדם סיעודי או המוגדר כתשוש נפש, משרד הבריאות מסייע בתשלום השהות בבית האבות

 

כמובן, לפי קריטריונים. על מנת שמשרד הבריאות ישתתף במימון השהייה הוא בוחן את גובה ההכנסה, גובה הפנסיה והאם יש או אין הכנסות נוספות למשפחה

ממש לא, כאשר פונים לרשויות על מנת לקבל סיוע, בדרך כלל ההשתתפות של ההורה הוא בדמי השכירות של הבית שעזב. למידע נוסף, כנסו לאתר שלי "חיה רמתי".

דילוג לתוכן