בתי אבות בבתי ים - מטפלת יושבת עם איש זקן על כסא גלגלים

בתי אבות בבת ים

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות בבת ים

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-18 שנות ניסיון. 

רקע על בתי אבות בבת ים

תוחלת החיים התארכה ובני "גיל הזהב" מוצאים את עצמם בשנים האחרונות פחות עסוקים בסוגיות בריאותיות והישרדותיות ודואגים לנצל כל רגע פנוי לבילוי עם חברים, לעיסוק בתחביבים ולהנאה משלל פעילויות חברתיות. הם ממשיכים לחפש הנאה ומשמעות בכל יום שחולף.

עם זאת, כשחלה הדרדרות בתפקוד הפיזי של הקשיש והוא מתקשה להמשיך במסגרת חיים עצמאית לחלוטין, זה בדיוק השלב להתחיל ולחפש עבורו מקום שייתן לו מחד את הסיוע והטיפול הרפואי הזמין ומאידך יאפשר לו להמשיך עם פעילויות המשפרות את איכות חייו.

פתרונות דיור המותאמים לגיל השלישי מבטיחים סביבת מגורים בטוחה, מפוקחת ומוגנת, הנותנת תחושה של בית ומספקת לקשישים מגוון רחב של פעילויות העשרה חברתיות כמו גם שירותים רפואיים זמינים ואת האפשרות להמשיך ולשפר את איכות חייהם.

ההחלטה לעבור לבית אבות מגיעה הרבה פעמים בהפתעה עקב ניתוח שעובר ההורה ולא מאפשר לו לחזור לתפקוד רגיל או הידרדרות במצב הרפואי או הנפשי. גורם ההפתעה בשילוב העומס הנפשי והפיזי של הקשיש ובני המשפחה הנרתמים לסייע לו על בסיס כמעט יומיומי, מקשים על קבלת ההחלטה הנכונה שנדרשת להיעשות לעיתים, בפרק זמן קצר מאוד.

דברים שחשוב לדעת כשמחפשים בית אבות בבת ים

אחד החששות הנפוצים של הקשישים, כשמתחילים לדבר איתם על מעבר לבית אבות הינו הפרידה מהבית שלהם, המהווה מסגרת עצמאית ומוכרת, בה הם זוכים לפרטיות ולפינה משלהם. המעבר למקום חדש ולא מוכר בו הם מהווים חלק מקבוצה של אנשים שלא כולם נמצאים במצבם מייצר אצלם דאגה וחרדות.

עם זאת, חשוב לזכור שהמעבר לבית אבות נושא עמו גם בשורה משמחת; ההשתייכות לקהילה, ההזדמנות לייצר קשרים חברתיים חדשים וליצור חברים שיהוו עבור אותם הקשישים סוג של משפחה שנייה.

בנוסף, בית אבות בבת ים מספק לקשיש שפע של פעילויות מגוונות, מתקנים רבים וכמובן יש מי שדואג לכל הצרכים הרפואיים והאישיים שלו. הבחירה בבית אבות בבת ים תלויה בכמה פרמטרים חשובים שיש לקחת בחשבון: הראשון שבהם, הינו מיפוי מלוא הצרכים האישיים, הרפואיים והנפשיים של ההורה. חשוב גם להסתכל מספר שנים קדימה ובמידה והיום ההורה עצמאי, לקחת בחשבון מצב בו בוא עשוי להיות סיעודי ויזדקק לטיפול בהתאם. בשלב הבא, חשוב לבחון את היכולת הכלכלית של ההורה ובני המשפחה, מתוכה ייגזר התקציב שישמש לבית האבות. כדאי ורצוי להיעזר בקוד משרד הבריאות על מנת לוודא את פוטנציאל הזכאות בסיוע במימון בית האבות בבת ים. הבדיקה נעשית ללא עלות. ברגע שתדעו מהו התקציב העומד לרשותכם תוכלו למצוא את המקום המתאים ביותר ליקיריכם.

אם ההורים שלכם הינם תושבי בת ים, תרצו לבחור בית אבות בבת ים שיאפשר להם להישאר באזור המוכר להם ולחסוך מהם בנוסף למעבר הדירה גם הסתגלות לסביבה חדשה לגמרי. מיקום הוא לגמרי נושא חשוב ומרכזי בבחירה. גם הקרבה לאזור מגוריו הנוכחי של הקשיש שמאפשרת לו המשך קשר עם הסביבה המוכרת וכמובן שהקרבה לילדים ולנכדים שמשמרת קשר הדוק עם המשפחה.

ישנן הרבה שאלות וחששות שעולים כשמתחילים לחשוב על מעבר לבית אבות בבת ים. אובדן הפרטיות הוא אחד החששות השכיחים ולכן חשוב לדעת שישנן כמה אפשרויות מגורים החל מהבחירה לגור לבד או עם שותף לחדר דרך הבחירה בחדר קטן או בחדר גדול ומרווח ובחלק מהמקומות אף קיימת אפשרות לבקתת מגורים נפרדת.

גם נושא הדת עשוי להיות חשוב לחלק מהקשישים. לא בכל בית האבות קיים בית כנסת. ובחלק מבתי האבות בבת ים תוכלו למצוא בתוך סל הפעילויות גם שיעורי דת ותורה ועוד מיני נוהגים הקשורים לדת, כולל דגש מיוחד הניתן על פעילויות מותאמות לחגים.

במידה שההורה שלכם דובר שפה שאינה עברית, חשוב לוודא שיהיה לו עם מי לתקשר בצוות המטפל וכמובן גם בקרב הדיירים המקומיים. ומעל הכול, אם ההורה שלכם עדיין צלול ורק התפקוד שלו נפגע שימו לב שיש סביבו אנשים במצבו הבריאותי והנפשי ולא קשישים סיעודיים על מנת להנעים לו את השהייה במקום.

חשוב מאוד לערוך סיור מוקדם בבית האבות. להכין מראש שאלות בנוגע לנושאים החשובים לכם על מנת לצאת מהסיור עם הבנה כמה שיותר מדויקת האם בית האבות אכן עונה לצרכים של ההורה. כדאי להגיע בשעות שונות של היום ואף לשוחח עם הדיירים ובני המשפחה שתפגשו במקום כדי לקבל המלצות ממקור ראשון ולהתרשם כמה שיותר מהמקום ומאנשי הצוות.

כיצד ניתן לקצר את תהליך חיפוש בית אבות בבת ים ולחסוך הרבה כאבי ראש?

ניתן לקבל שירותי ייעוץ וההכוונה של חברה המתמחה בליווי ובהשמה בבתי אבות במרכז ובעלת היכרות מעמיקה עם בתי האבות בעיר בת ים. החברה מלווה אתכם באופן צמוד לכל אורך התהליך החל במיפוי הצרכים הרפואיים והאישיים של ההורה, דרך נושא התקציב ומיצוי הזכויות הכלכליות מול הרשויות וכלה בסיורים משותפים בבתי האבות בבת ים, ניהול מו"מ והאיכלוס בדיור.

החברה מכירה מלפני ומלפנים את כל בתי האבות בבת ים ויודעת לעמוד על השוני ביניהם ועל מידת ההתאמה ליקיריכם. החברה מסוגלת לספק לכם פתרונות מהירים, לפעמים אף בפרק זמן של 24 שעות, ותחסוך מכם הרבה אנרגיה, כסף וזמן שתשקיעו בחיפוש ובעיקר כאב ראש מיותר.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

בעמוד נמצאת רשימה ממוקדת של בתי האבות הנמצאים בעיר בת ים.

בתי האבות נבחרו על ידי חיה רמתי, מתוך היכרות והבנה מעמיקה של שירותיהם והאפשרויות בהם. באמצעות העמוד תוכלו לראות תחת כל בית אבות את הפרטים המייחדים אותו, ולהבין האם הוא עשוי להתאים לכם. כך, תאפשרו לעצמכם לחדד את הצרכים שלכם ודרישותיכם מהמקום ולהבין מה עונה על הציפייה שלכם מבין האפשרויות. המידע המפורט על בתי האבות יכוון אתכם ויסייע לכם לענות על השאלה הקשה איזה בית אבות יתאים לכם או ליקיריכם בצורה המרבית.

רשימת בתי אבות בבת ים

בית אור בבת ים

בית בלב בבת ים

חוף הסלע

משכנות פז

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן