יש מגוון של בתי אבות בצפון. בתמונה מטפלת יושבת עם שתי קשישות המתגוררות בבית אבות הממוקם בצפון הארץ

בתי אבות בצפון

עזרה במציאת בית אבות בצפון

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-20 שנות ניסיון. 

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

נגן וידאו
לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

מתי כדאי לשקול לעבור לבית אבות

לרוב זה תופס אותנו בזמן הכי לא מתאים. ההורה שעד לפני רגע תפקד ואפילו עזר לנו עם הנכדים סובל מירידה בתפקוד בשל תאונה שעבר. 

הורה שמתחיל להראות סימני שכחה ואפילו סימפטומים של התבודדות והסתגרות בבית. כל אלה ועוד רבים אחרים הינם סימני מצוקה וקריאה לעזרה מהסביבה ומהמשפחה. 

ברגע שחלה פגיעה באיכות החיים הפיזית או הנפשית של הקשיש שמשפיעה הן על תפקודו והן על בני המשפחה שחשים כי אינם מצליחים לתת לו את המענה הנדרש, זה הזמן להתחיל לדבר עם ההורים על מעבר לבית אבות ולא להתבייש להיעזר בכל מי שיכול להקל עליכם את תהליך החיפוש והמעבר.

כדי שההורה שלנו יוכל להזדקן בכבוד וליהנות מאיכות חיים טובה גם בזקנה, חשוב למצוא לו את המקום המתאים ביותר לצרכיו שם ירגיש נינוח ומרוצה.

כיצד לבחור בית אבות מתאים בצפון

1. בדקו אפשרויות מימון כולל הזכאיות והטבות שמגיעות לקשיש המסייעות במימון המקום ממשרדי הממשלה, מקופות החולים ומהביטוחים השונים (ראו הסבר מפורט למטה "מימון").  

2. כשנמצא בידכם תקציב מיטבי, השלב הבא הינו מיפוי כל צרכי ההורה הקשיש כולל מצבו הרפואי והצרכים החברתיים והאישיים שלו. חשוב מאוד שההורה שלכם יהיה שותף לתהליך בחירת המקום. הוא זה שיעבור לגור בבית החדש ויצטרך להסתגל אליו.

3. מומלץ לחפש בית אבות שיהיה קרוב אליכם גאוגרפית, כך שתוכלו להמשיך לשמור על קשר קרוב עם ההורה ועל תדירות ביקורים גבוהה.

4. בשלב הבא חשוב לסייר בבתי האבות המופיעים ברשימה שהכנתם. ההגעה לבתי האבות הינה בתיאום מוקדם עם מנהלי השיווק במקום. התכוננו היטב לביקור. הכינו שאלות חשובות, רשמו מהם הדברים החשובים לכם ולהורה לבירור אודות המקום ואף צרפו אותו לביקור. 

5. כשאתם מגיעים לבתי האבות, דברו עם הדיירים ועם בני ומשפחותיהם כדי להתרשם מקרוב ולקבל המלצות ממקור ראשון. התרשמו מהאווירה, מרמת ההיגיינה והטיפול במקום, מגודל החדרים ומהאבזור. 

6. בדקו את יחס הצוות לדיירים ואת סל השירותים הרפואיים כולל המכשור הקיים.  

לא חייבים לעשות זאת לבד

אינכם חייבים לעבור לבד את כל התהליך. ניתן להסתייע בגופים שעוזרים בחיפוש בתי אבות בישראל , זהו תחום התמחותן והן מספקות את השירותים הללו ללא עלות ומכל הלב. 

אותם גופים מלווים אתכם מרגע שהתעורר הצורך, דרך מיפוי הצרכים והגדרת התקציב, ואף מסייעים במיצוי מקורות הסיוע השונים ובעריכת ביקורים משותפים בבתי האבות בצפון. גופים אלו יכולים לסייע גם בניהול המו"מ מול המקום הנבחר והאכלוס הסופי במקום.

הגופים מספקים מעבר לידע ולכלים המקצועיים גם כתף להישען אליה ומישהו לחלוק איתו את הפחדים והחששות. גופים אלו חוסכים לכם זמן רב ומסוגלים למצוא את הפתרון המיטבי ליקירכם גם בפרק זמן מהיר מאוד של ימים בודדים.

מימון 

בצפון הארץ, קיימים מספר סוגים של פתרונות דיור לבני "הגיל השלישי". עם זאת, אחד השיקולים העיקריים שמשפיע פעמים רבות על בחירת המקום הינו העלות. עלות גבוהה עלולה להוות מכשול עבור קשישים רבים. 

ישנם כמה דרכים בהם ניתן לקבל סיוע למימון בית האבות ולהגדיל את התקציב העומד לרשותכם וכך להבטיח שתמצאו ליקיריכם את בית האבות המתאים יותר לצרכיו.

  1. מיצוי הזכויות מול חברות הביטוח וביטוחים שונים של קופות החולים.
  2. מיצוי זכאויות שונות וקבלת הטבות המסייעות במימון ממשרדי הממשלה השונים: קוד משרד הבריאות שמסייע במימון שהייה בבית אבות לקשיש סיעודי או לקשיש תשוש נפש. הקוד נקבע בהתאם לקריטריונים רפואיים וסוציאליים של ההורה ומותנה במקום פנוי באחד המוסדות. הנחות שונות במס הכנסה, הטבות מטעם שירותי הרווחה ברשויות השונות עבור קשישים עצמאיים חלקית אשר אינם תלויים בגורם אחר.
  3. מיצוי היכולת הכלכלית של הקשיש ובכלל זה חסכונות, פנסיה ואף השכרת דירת מגוריו.
  4. לקיחת משכנתא הפוכה שהיא למעשה הלוואה הניתנת כנגד שיעבוד דירת המגורים של הקשיש. לאחר מותו יימכר הנכס ומכספי המכירה תוחזר יתרת ההלוואה. פתרון זה לא מתאים לכל סוגי הנכסים.

בית אבות בצפון הארץ 

בצפון הארץ נמצא הרבה שטחים ירוקים, צמחיה ואויר צח והחיים שם תורמים לרוגע ולבריאות. קשישים המחפשים פתרון דיור בצפון הארץ יוכלו להנות מאיכות חיים גבוהה, אויר טוב ונוף קסום. 

החיים הרגועים בצפון, נטולי הלחצים המאפיינים את הערים הגדולות במרכז משפיעים אף הם על בריאותם של הקשישים. מרבית בתי האבות בצפון מרוכזים באזור חיפה רבתי, כשרובם בתי אבות ותיקים הפועלים שנים רבות לצד מספר רב של קיבוצים ברחבי הארץ, המכילים ברובם בתי אבות קטנים יותר (כ- 30 מיטות) המיועדים לקשישים עצמאיים, סיעודיים או תשושים.

בתי האבות בצפון מתאימים הן לקשישים עצמאיים, המתפקדים באופן עצמאי ומחפשים בית אבות או דיור מוגן שיאפשר להם להעביר את שנות הזקנה ברמת חיים גבוהה, הן לסיעודיים ברמות שונות והן לתשושים ולקשישים הזקוקים לתקופות של החלמה והתאוששות מניתוחים או כתוצאה מתאונות שונות.

השירותים הניתנים

במסגרת השירותים אותם מספקים בתי האבות השונים בצפון, הדיירים זוכים למענה רפואי זמין 24/7 וכן להשגחה ולטיפול רפואי בהתאם לצרכיהם. 

בתי האבות מספקים, מעטפת שלמה של טיפולים רפואיים ומגוון רחב של פעילויות חברה והעשרה תרבותית לדיירים, לצד שירותי שמירה ואבטחה לדיירים ולמקום סביב השעון.

בחלק מהמקומות ניתן למצוא דיור מוגן יוקרתי הכולל גם ספא מפנק, פעילויות תרבות מגוונות יותר, מפגשי אקטואליה, אימוני כושר וכן שירותים לוגיסטיים לדיירים כגון: כביסה, ניקיון, דואר, שליחויות ועוד.

צוות העובדים

צוות העובדים בבתי האבות בצפון מורכב מרופאים, אחיות מוסמכות, מטפלים סיעודיים, פיזיותרפיסטים ומרפאים בעיסוק, לצד יועצי תזונה מומחים וצוות משק ומנהלה הדואג לכל הלוגיסטיקה והאחזקה במקום. 
הצוות מעניק לדיירים יחס חם ואוהב ויוצר אצלם תחושת משפחה.
 
לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

בתי אבות בצפון

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן