המטפלת יושבת עם שתי קשישות. המקום הינו בתי אבות בצפון - שתי הזקנות מחייכות ונראות מרוצות מהמקןם

בתי אבות בצפון

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות בצפון

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-20 שנות ניסיון.

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

נגן וידאו
לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי אבות

לרוב זה תופס אותנו בזמן הכי לא מתאים. ההורה שעד לפני רגע תפקד ואפילו עזר לנו עם הנכדים סובל מירידה בתפקוד בשל תאונה שעבר. הורה שמתחיל להראות סימני שכחה ואפילו סימפטומים של התבודדות והסתגרות בבית. כל אלה ועוד רבים אחרים הינם סימני מצוקה וקריאה לעזרה מהסביבה ומהמשפחה. ברגע שחלה פגיעה באיכות בחיים הפיזית או הנפשית של הקשיש שמשפיעה הן על תיפקודו והן על בני המשפחה שחשים כי אינם מצליחים לתת לו את המענה הנדרש, זה הזמן להתחיל לדבר עם ההורים על מעבר לבית אבות ולא להתבייש להיעזר בכל מי שיכול להקל עליכם את תהליך החיפוש והמעבר.

כדי שההורה שלנו יוכל להזדקן בכבוד וליהנות מאיכות חיים טובה גם בזקנה, חשוב למצוא לו את המקום המתאים ביותר לצרכיו שם ירגיש נינוח ומרוצה.

בית אבות בצפון הארץ

חלקה הצפוני של הארץ מתאפיין בהרבה מאוד נופים וטבע, איזורים שקטים ופתוחים וזאת בהשוואה לאיזור המרכז שהינו רווי בבניה ובמסחר ומאופיין בצפיפות אוכלוסין גבוהה ובהרבה מאוד זיהום אויר שמאפיין ערים גדולות.

בצפון הארץ נמצא הרבה יותר שטחים ירוקים, צמחיה ואויר צח והחיים שם תורמים לרוגע ולבריאות. קשישים המחפשים פתרון דיור בצפון הארץ יוכלו ליהנות מאיכות חיים גבוהה, אויר טוב ונוף קסום. החיים הרגועים בצפון, נטולי הלחצים המאפיינים את הערים הגדולות במרכז משפיעים אף הם על בריאותם של הקשישים. מרבית בתי האבות בצפון מרוכזים באזור חיפה רבתי, כשרובם בתי אבות ותיקים הפועלים שנים רבות לצד מספר רב של קיבוצים ברחבי הארץ, המכילים ברובם בתי אבות קטנים יותר (כ- 30 מיטות) המיועדים לקשישים עצמאיים, סיעודיים או תשושים.

בתי האבות בצפון מתאימים הן לקשישים עצמאיים, המתפקדים באופן עצמאי ומחפשים דיור מוגן שיאפשר להם להעביר את שנות הזקנה ברמת חיים גבוהה, הן לסיעודיים ברמות שונות והן לתשושים ולקשישים הזקוקים לתקופות של החלמה והתאוששות מניתוחים או כתוצאה מתאונות שונות.

במסגרת השירותים אותם מספקים בתי האבות השונים הם זוכים למענה רפואי זמין 24/7 וכן להשגחה ולטיפול רפואיים בהתאם לצרכיהם. בתי האבות מספקים, מעטפת שלמה של טיפולים רפואיים ומגוון רחב של פעילויות חברה והעשרה תרבותית לדיירים, לצד שירותי שמירה ואבטחה של הדיירים והמקום סביב השעון.

צוות העובדים בבתי האבות בצפון מורכב מרופאים, אחיות מוסמכות, מטפלים סיעודיים, פיזיותרפיסטים ומרפאים בעיסוק, לצד יועצי תזונה מומחים וצוות משק ומינהלה הדואג לכל הלוגיסטיקה והאחזקה במקום. הצוות מעניק לדיירים יחס חם ואוהב ויוצר אצלם תחושת משפחה.

בחלק מהמקומות ניתן למצוא דיור מוגן יוקרתי הכולל גם ספא מפנק, פעילויות תרבות מגוונות יותר, מפגשי אקטואליה, אימוני כושר וכן שירותים לוגיסטיים לדיירים כגון: כביסה, ניקיון, דואר, שליחויות ועוד.

מימון בית אבות בצפון

בצפון הארץ, קיימים מספר סוגים של פתרונות דיור לבני "הגיל השלישי". עם זאת, אחד השיקולים העיקריים שמשפיע פעמים רבות על הבחירה במקום הינו העלות. עלות גבוהה עשויה להוות מכשול עבור קשישים רבים. ישנם כמה דרכים בהם ניתן לקבל סיוע למימון בית האבות ולהגדיל את התקציב העומד לרשותכם וכך להבטיח שתמצאו ליקיריכם את בית האבות המתאים יותר לצרכיו.

  1. מיצוי הזכויות מול חברות הביטוח וביטוחים שונים של קופות החולים.
  2. מיצוי זכאויות שונות וקבלת הטבות המסייעות במימון ממשרדי הממשלה השונים: קוד משרד הבריאות שמסייע במימון שהייה בבית אבות לקשיש סיעודי או לקשיש תשוש נפש. הקוד נקבע בהתאם לקריטריונים רפואיים וסוציאליים של ההורה ומותנה במקום פנוי באחד המוסדות. הנחות שונות במס הכנסה, הטבות מטעם שירותי הרווחה ברשויות שונות עבור קשישים עצמאיים חלקית אשר אינם תלויים בגורם אחר.
  3. מיצוי היכולת הכלכלית של הקשיש ובכלל זה חסכונות, פנסיה ואף השכרת דירת מגוריו.
  4. לקיחת משכנתא הפוכה שהיא למעשה הלוואה הניתנת כנגד שיעבוד דירת המגורים של הקשיש. לאחר מותו יימכר הנכס ומכספי המכירה תוחזר יתרת ההלוואות. פתרון זה לא מתאים לכל סוגי הנכסים.

כשנמצא בידכם תקציב מיטבי, השלב הבא הינו מיפוי כל צרכי ההורה קשיש כולל מצבו הרפואי והצרכים החברתיים והאישיים שלו. חשוב מאוד שההורה שלכם יהיה שותף לתהליך בחירת המקום. הוא זה שיעבור לגור בבית החדש ויצטרך להסתגל אליו.

מומלץ לחפש בית אבות שיהיה קרוב אליכם גיאוגרפית, כך שתוכלו להמשיך לשמור על קשר קרוב עם ההורה ועל תדירות ביקורים גבוהה.

בשלב הבא חשוב לסייר בבתי האבות המופיעים ברשימה שהכנתם. ההגעה לבתי האבות הינה בתיאום מוקדם עם מנהלי השיווק במקום. התכוננו היטב לביקור. הכינו שאלות חשובות, רשמו מהם הדברים החשובים לכם ולהורה לבירור אודות המקום ואף צרפו אותו לביקור. כשאתם מגיעים לבתי האבות בצפון התרשמו מהאווירה, מרמת ההיגיינה והטיפול במקום, מגודל החדרים והאיבזור, מהיחס של הצוות לדיירים. בדקו את הצוות הרפואי במקום ואת סל השירותים הרפואיים כולל המיכשור הקיים. דברו עם הדיירים ועם בני משפחותיהם על מנת להתרשם מקרוב ולקבל המלצות ממקור ראשון.

אינכם חייבים לעבור לבד את כל התהליך. ניתן להסתייע בחברות ייעוץ והשמה לבתי אבות שזהו תחום התמחותן והן מספקות את השירותים הללו ללא עלות.

אותן חברות מלוות אתכם מרגע שהתעורר הצורך דרך מיפוי הצרכים והגדרת התקציב ואף מסייעות במיצוי מקורות הסיוע השונים ובעריכת ביקורים משותפים בבתי האבות בצפון. אותן חברות יכולות לסייע לכם גם בניהול המו"מ מול המקום הנבחר והאיכלוס הסופי במקום.

החברות מספקות מעבר לידע ולכלים המקצועיים גם כתף להישען אליה ומישהו לחלוק איתו את הפחדים והחששות. החברות הללו חוסכות לכם זמן רב ומסוגלות למצוא את הפתרון המיטבי ליקירכם גם בפרק זמן מהיר מאוד של ימים בודדים.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים.

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים.

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רשימת בתי אבות בצפון

בית אבות בזכרון יעקב

באמצעות עמוד זה תוכלו לבחור בית אבות בזכרון יעקב מתוך היכרות מעמיקה עם סך כל האפשרויות. העמוד מציג מידע על כל בית אבות בנפרד, וכך יצייר בעינכם את ההבדלים בין המקומות על מנת שתוכלו להתחיל בתהליך סינון שסופו יהא בחירה שקולה ומבוססת בבית אבות שיספק אתכם.

בית אבות בקריית מוצקין

מטרתו של עמוד זה היא לעזור לכם להבין את המאפיינים השונים של בתי האבות הנמצאים בקריית מוצקין. הודות למידע המפורט על כל בית אבות לחוד, תוכלו לצייר בעינכם איזה מבין המקומות מתאים לכם ואיזה בשום פנים ואופן לא. בנוסף, תוכלו לחדד את דרישותיכם ולקבל המלצות מנסיונה רב השנים של חיה.

בית אבות בחיפה

תפקיד העמוד הוא לכוון אתכם אל בית האבות המתאים לכם מבין האפשרויות השונות בעיר חיפה. באמצעות מידע ודגשים שאספה חיה המבוססים על היכרות מעמיקה עם המקומות, תוכלו להבין לעומק את אופי בית האבות, האווירה שבו, והאפשרויות שהוא מציע. כך, תוכלו לבחור בבית האבות בחיפה אשר עונה על הדרישה שלכם בצורה המיטבית.

בית אבות בקריית טבעון

מטרת העמוד היא לעזור לכם לקבל החלטה אודות בית האבות האולטימטיבי עבורכם, מבין כלל בתי האבות השונים שנמצאים בקרית טבעון. באמצעות המידע שמפורט על כל אחד לחוד, תקראו דגשים והמלצות שפירטה חיה המבוססים על סמך נסיון והיכרות מעמיקה עם התחום, ותבחרו במקום המתאים לכם.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן