ייעוץ והכוונה לבתי אבות

ייעוץ והכוונה לבתי אבות

חיה רמתי: ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות ליקיריכם מכל הלב וללא עלות

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

מחפשים בית אבות? – לא חייבים לעשות זאת לבד

יש כל כך הרבה התעסקות ואמוציות סביב הדאגה להורים הקשישים, במיוחד כאשר אחד מהם נותר לבדו. ההחלטה כיצד יראו חייו מעתה ועד יומו האחרון מעסיקה לא רק אותו אלא גם את בני המשפחה הקרובים.

יש מספר פתרונות אפשריים, האחד להישאר בבית ולהביא עזרה חלקית או מסביב לשעון, לעבור לגור בקרבת הילדים או בביתו של אחד מהם ועוד, אך הפתרון המעשי והנכון ביותר הוא איתור בית אבות המתאים לאופיו של הקשיש, צרכיו ויכולתו הכלכלית.

רבים אינם מודעים לעובדה שהם לא חייבים לעשות זאת לבד ויש שירות מקצועי המסייע לבני משפחה לאתר את בית האבות המתאים לבן משפחתם. למצוא בית בגיל הזהב זאת משימה מאתגרת ומאוד רגישה. לא אחת ראיתי סביבי את התסכול של משפחות המבקשות להעניק ליקיריהם בית חם לעת זקנה, הבנתי שהמעט שאני יכולה לעשות על מנת להקל עליהם זה להעניק הכוונה מדויקת, ללא התחייבות וללא עלות, לסייע להם מול הבירוקרטיה וקבלת ההחלטה.

יש כמה פרמטרים שחשוב לבדוק ולא לכולם יש את הזמן, הזמינות והיכולת הפיזית לרוץ בין מוסדות, לקבוע פגישות ולקבל את המידע הרלוונטי והאמיתי, ללא כחל וסרק. הרבה מן המידע שניתן למשפחה הוא חלקי ולא חלילה מזדון, אלא מחוסר הבנה או מודעות.

בני משפחה אשר מתחילים בעצמם מסע לאיתור בית אבות פתאום מגלים כמה העניין מורכב. מסתבר, כי המונח בית אבות טומן בחובו מגוון רחב של הגדרות ומוסדות שונים. לא כל בית אבות מתאים לכל אדם ועל מנת למצוא את המקום המדויק לאדם הספציפי, חייבים למפות את האופציות, להבין את ההבדלים ולראות מה מתאים ליכולות הקוגניטיביות, הבריאותיות והפיזיות של הקשיש.

שיתוף מידע חשוב לגבי בתי אבות וזכויות

המשפחה הפועלת לבדה, לא בטוח שהיא מודעת להבדלים, מה מקבלים בכל מקום ואיזה מידע רלוונטי להביא עמם. רבים נבוכים בכלל לדבר עם הקשיש או הקשישה ולא שואלים את דעתם, ולא מקבלים את המידע הקריטי לביצוע בחירה נכונה.

פנייה לגורם מקצועי, בעל ניסיון וקשרים עם כלל בתי האבות בארץ, מסייעת לבני המשפחה במכלול שלם של היבטים. בראש ובראשונה היעוץ האובייקטיבי מעניק ראייה רוחבית 360 מעלות של האפשרויות העומדות בפני המשפחה והקשיש. כמו כן, הם מקבלים מידע אמין ובלתי תלוי על כל אחת מהאפשרויות, היתרונות והחסרונות של כל מוסד שכזה במטרה לקבל תמונה אמיתית אודות הבית הנבחר.

יעוץ מקצועי מעניק, חושף בפני המשפחה, גם מידע שאינו ידוע לכלל הציבור, אודות הזכויות, ההטבות והאישורים הנדרשים על מנת לקדם את המהלך. הסיוע הבירוקרטי הזה, לא יסולא בפז והוא קריטי להתקדמות מהירה ויעילה של המעבר. זה חוסך הרבה מאוד התעסקות בטלה, זמן יקר ובמיוחד כאב ראש ועוגמת נפש.

רבים אינם מודעים לאפשרות לקבל יעוץ, ליווי ותמיכה, ניטרלית ובלתי תלויה ללא עלות ולא מודעים ליתרונות של ביצוע תהליך בפורמט כזה. הם לא צריכים לדאוג לדבר, הכל נעשה בצורה מרוכזת עבורם. נערך מיפוי של כלל הצרכים, הרפואיים, הרגשיים והאישיים, בעזרת מבחן תלות ADL הבוחן את התפקוד ורמת הסיעודיות של הקשיש. הכל נעשה ברגישות כלפי המועמד ובני משפחתו. בשלב הזה גם ממפים את הזכויות הסוציאליות והיכולת הפיננסית לרבות מקורות מימון חלופיים כגון ביטוחים פרטיים, מענקים שונים וכד' מכאן יוצאים לאיתור המוסדות הרלוונטיים.

מחמם את הלב לראות שניתן למצוא את הבית המתאים ולהעניק לקשישים איכות חיים, ביטחון בריאותי, פיזי ורגשי ולמשפחה כולה שלווה ושקט נפשי. והיופי הוא שזה ללא עלות מה שמעודד את המשפחה להתנהל בצורה המיטיבה עם בן המשפחה ולא לחסוך. "בוא הזדקן יחד איתי! הטוב ביותר עוד לפנינו… " (~רוברט בראונינג).

חיה רמתי - עוזרת למשפחות למציאת בתי אבות בכל רחבי הארץ כבר מעל 20 שנה

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן