בתי אבות בדרום - קשישים מאושרים מבלים יחד ומרגיעים בבית

בתי אבות בדרום

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות בדרום

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-20 שנות ניסיון.

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

נגן וידאו
לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי אבות

אם בעבר היינו חושבים פעמיים האם נכון להכניס את ההורים שלנו לבית אבות, הרי שכיום, עם העלייה המשמעותית בתוחלת החיים התמונה השתנתה.  יותר ויותר אנשים ב"גיל הזהב" עוברים לפתרון דיור חלופי ברחבי הארץ. הכמות הגבוהה והמגוון הרחב של בתי האבות מקשים עלינו לעיתים לקבל את ההחלטה הנכונה עבור ההורים והרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו מתאהבים במקום שלא בהכרח הוא הפתרון המיטבי להורה שלנו. אז איך מוצאים בית אבות מתאים? ומהם השיקולים שעלינו לקחת בחשבון כשאנחנו מחפשים בית אבות ליקירים שלנו?

בתי אבות בדרום הארץ

כמות בתי האבות בדרום הארץ היא רבה. בין אשדוד לבאר שבע ניתן למצוא מספר לא מבוטל של בתי אבות, חלקם הגדול ותיקים, הנותנים מענה לקשישים הגרים בדרום הארץ. ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות דיור החל מקשישים סיעודיים או תשושי נפש דרך בתי חולים גריאטריים ומחלקות שיקומיות וכלה בבתי אבות רגילים ובמתחמי דיור מוגן המתאימים לקשישים עצמאיים, המסוגלים לתפקד ביומיום ללא סיוע.

רבים מבתי האבות ממוקמים בפינות ירוקות, בחיק הטבע והדיירים נהנים מסביבה ירוקה ושלווה המעניקה להם איכות חיים טובה. בתי האבות בדרום הארץ מספקים מעטפת רפואית, רגשית וחברתית לקשישים ודואגים לשמור על בטחונם הן הפיזי והן הנפשי.

לצד השירותים הרפואיים הניתנים במקום, הכוללים: אבחון וטיפול רפואי, טיפולים מונעים, טיפולים סיעודיים, לקיחת בדיקות, הזמנה וחלוקת תרופות ועוד, נהנים הדיירים ממגוון רחב של פעילויות חברתיות: פעילות גופנית, חוגי יצירה ואומנות, חוגי בישול, מחשבים, הופעות, הרצאות, טיולים, סרטים, קונצרטים ועוד. בתי האבות מגישים ארוחות כשרות אשר מפוקחות ומותאמות לדיירים בידי תזונאים מומחים.

בבתי האבות השונים בדרום פועלים צוותים רפואיים וסיעודיים, הנותנים מענה רפואי מלא ומותאם לצרכי הדיירים ופועלים לרווחתם לכל אורך שעות היממה.

לצד אחיות מוסמכות ורופאים מומחים ניתן למצוא מטפלים סיעודיים, פסיכיאטריים (במקומות המטפלים בתשושי נפש) עובדים סוציאליים, יועצי תזונה, מרפאים בעיסוק ופיזיותרפיסטים, אנשי אחזקה ועובדי משק. הצוותים המגוונים עובדים בשיתוף פעולה ונותנים לדיירים מענה מקיף וכולל לבעיותיהם. הם מעניקים לקשישים יחס חם, סובלני ואוהב ומיודעים בכל רגע על מצבם הרפואי והאישי.

כך תמצאו בית אבות ליקיריכם באזור הדרום

בחירת בית אבות להורים היא אחת ההחלטות היותר קשות שתעמדו בפניהן. חשוב לגבש את ההחלטה ביחד עם ההורה, כך גם הוא ירגיש שותף לתהליך וזזה עשוי להשפיע גם על זמן ההסתגלות שלו במקום החדש. הבית שייבחר צריך להיות איכותי ונעים, לענות על הצרכים האישיים, הרפואיים והחברתיים של הקשיש דהיינו לאפשר לו את כל הטיפולים הרפואיים ו/או הסיעודיים ו/או השיקומיים הנדרשים ולאפשר לו פעילות חברתית כולל היכרויות חדשות ושגרה רגועה ומהנה.

אחד הפרמטרים החשובים כשמחפשים בית אבות בדרום הינו המיקום הגיאוגרפי.

חשוב שההורה יישאר קרוב למשפחה כך שלא תהיה מגבלת מרחק שתשפיע על תדירות הביקורים והקשר עם ההורה יישמר קרוב והדוק.

בשל המרחקים הגדולים יחסית בין יישוב ליישוב בדרום חשוב לצמצם את הבחירה של בית האבות המתאים מתוך המקומות היותר קרובים לילדים ולנכדים.

חשוב למפות היטב את כל צרכי ההורה ולאמוד את מצבו הרפואי המדויק על מנת להבין מהם הטיפולים הנדרשים ולבדוק באילו בתי אבות הם ניתנים. גם אם כיום ההורה הינו עצמאי לחלוטין חשוב לחפש בית אבות שמכיל מחלקה סיעודית כדי שאם בעתיד יתעורר צורך כזה או אחר ניתן יהיה להשאירו באותו המקום וליהנות מרצף טיפולי.

אחרי שתצמצמו את הבחירה שלכם, ערכו סיורים בבתי האבות, אחרי שקבעתם מראש פגישות עם מנהלי השיווק במקום. כך תוכלו להתרשם מהאווירה, מהיחס של הצוות, מהחדרים מהמתקנים השונים ואפילו לקבל חוות דעת מהדיירים מקום ומבני משפחותיהם. הכינו מראש שאלות ונושאים שחשוב לכם לדעת ולהכיר כדי שתוכלו לקבל את התמונה המלא על המקום.

ההיצע הגדול, כאמור, של בתי האבות בדרום עשוי ליצור בלבול וקושי בתהליך קבלת ההחלטות. לכן, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת ייעוץ, ליווי והשמה בבתי אבות ברחבי הארץ. החברה בקיאה בבתי האבות בדרום, על סוגיהם השונים ותדע לתת לכם את הפתרון המיטבי ליקירכם וללא עלות עבור השירות שהיא מספקת.

החברה מלווה אתכם למן הרגע הראשון בו התעורר הצורך למצוא ליקיריכם פתרון דיור חלופי. היא שותפה מובילה בתהליך מיפוי הצרכים האישים והרפואיים, תסייע לכם בגיבוש התקציב כולל בדיקות שונות לסיוע במימון דרך רשויות ומיצוי הזכויות הכלכליות והסוציאליות מול מוסדות שונים וחברות הביטוח. היא תתלווה אליכם לסיורים משותפים בבתי האבות השונים ותעזור לכם בכל תהליך הבירור, קבלת המלצות ממקור ראשון וכמובן ניהול המשא ומתן מול המוסד הנבחר. היא תמשיך לתת לכם תמיכה רגשית וליווי מקצועי גם סביב מועד האיכלוס ותהליך ההתאקלמות של ההורה במקום.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים.

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים.

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רשימת בתי אבות בדרום

בית אבות באשקלון

תפקיד העמוד הוא להכווין אתכם לבית האבות שיתאים לכם מבין האפשרויות השונות של בתי אבות באשקלון. באמצעות הסבר מפורט על כל אחד מהם לחוד, תוכלו להבין את ההבדלים בין המקומות, לחדד את הדרישה שלכם, ולבחור על בסיס המלצה את המקום ההולם אתכם ביותר.

בית אבות בקריית גת

תפקיד העמוד הוא להציג בפניכם מידע על בתי האבות שנמצאים בקרית גת, על מנת שתוכלו להבין איזה מבין כולם מתאים לכם או ליקיריכם יותר מכל. תחת כל בית עמוד מופיע מידע חשוב שמאפיין ומייחד את המקום, המבוסס על סמך ההיכרות המעמיקה של חיה עימם.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן