יש מגוון של בתי אבות בדרום. בתמונה קשישים מאושרים מבלים יחד ושותים קפה בבית האבות שבו הם מתגוררים

בתי אבות בדרום

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות בדרום

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-20 שנות ניסיון. 

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

נגן וידאו
לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי אבות

אם בעבר היינו חושבים פעמיים האם נכון להכניס את ההורים שלנו לבית אבות, הרי שכיום, עם העלייה המשמעותית בתוחלת החיים התמונה השתנתה.  יותר ויותר אנשים ב"גיל הזהב" עוברים לפתרון דיור חלופי ברחבי הארץ. 

הכמות הגבוהה והמגוון הרחב של בתי האבות מקשים עלינו לעיתים לקבל את ההחלטה הנכונה עבור ההורים והרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו מתאהבים במקום שלא בהכרח הוא הפתרון המיטבי להורה שלנו. אז איך מוצאים בית אבות מתאים? ומהם השיקולים שעלינו לקחת בחשבון כשאנחנו מחפשים בית אבות ליקירים שלנו? 

בתי אבות בדרום הארץ

כמות בתי האבות בדרום הארץ היא רבה. בין אשדוד לבאר שבע ניתן למצוא מספר לא מבוטל של בתי אבות, חלקם הגדול ותיקים, הנותנים מענה לקשישים הגרים בדרום הארץ. ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות דיור החל מקשישים סיעודיים או תשושי נפש דרך בתי חולים גריאטריים ומחלקות שיקומיות וכלה בבתי אבות רגילים ובמתחמי דיור מוגן המתאימים לקשישים עצמאיים, המסוגלים לתפקד ביומיום ללא סיוע.

רבים מבתי האבות ממוקמים בפינות ירוקות, בחיק הטבע והדיירים נהנים מסביבה ירוקה ושלווה המעניקה להם איכות חיים טובה. בתי האבות בדרום הארץ מספקים מעטפת רפואית, רגשית וחברתית לקשישים ודואגים לשמור על ביטחונם הן הפיזי והן הנפשי.

לצד השירותים הרפואיים הניתנים במקום, הכוללים: אבחון וטיפול רפואי, טיפולים מונעים, טיפולים סיעודיים, לקיחת בדיקות, הזמנה וחלוקת תרופות ועוד, נהנים הדיירים ממגוון רחב של פעילויות חברתיות: פעילות גופנית, חוגי יצירה ואומנות, חוגי בישול, מחשבים, הופעות, הרצאות, טיולים, סרטים, קונצרטים ועוד. בתי האבות מגישים ארוחות כשרות אשר מפוקחות ומותאמות לדיירים בידי תזונאים מומחים.

בבתי האבות השונים בדרום פועלים צוותים רפואיים וסיעודיים, הנותנים מענה רפואי מלא ומותאם לצרכי הדיירים ופועלים לרווחתם לכל אורך שעות היממה.

לצד אחיות מוסמכות ורופאים מומחים ניתן למצוא מטפלים סיעודיים, פסיכיאטריים (במקומות המטפלים בתשושי נפש) עובדים סוציאליים, יועצי תזונה, מרפאים בעיסוק ופיזיותרפיסטים, אנשי אחזקה ועובדי משק. הצוותים המגוונים עובדים בשיתוף פעולה ונותנים לדיירים מענה מקיף וכולל לבעיותיהם. הם מעניקים לקשישים יחס חם, סובלני ואוהב ומיודעים בכל רגע על מצבם הרפואי והאישי.

כך תמצאו בית אבות ליקיריכם באזור הדרום

1. חשוב לגבש את ההחלטה ביחד עם הקשיש, כך גם הוא ירגיש שותף לתהליך וזה עשוי לשפר את ההיענות ושיתוף הפעולה מצד הקשיש.

2. בית האבות שייבחר צריך להיות איכותי ונעים, לענות על הצרכים האישיים, הרפואיים והחברתיים של הקשיש,  דהיינו לאפשר לו את כל הטיפולים הרפואיים ו/או הסיעודיים ו/או השיקומיים הנדרשים ולאפשר לו פעילות חברתית כולל היכרויות חדשות ושגרה רגועה ומהנה.

3. אחד הפרמטרים החשובים כשמחפשים בית אבות בדרום הינו המיקום הגיאוגרפי. בשל המרחקים הגדולים יחסית בין יישוב ליישוב בדרום, חשוב שההורה יישאר קרוב למשפחה כך שלא תהיה מגבלת מרחק שתשפיע על תדירות הביקורים והקשר עם ההורה יישמר קרוב והדוק.

4. חשוב למפות היטב את כל צרכי ההורה ולאמוד את מצבו הרפואי המדויק על מנת להבין מהם הטיפולים הנדרשים ולבדוק באילו בתי אבות הם ניתנים. גם אם כיום ההורה הינו עצמאי לחלוטין חשוב לחפש בית אבות שמכיל מחלקה סיעודית כדי שאם בעתיד יתעורר צורך כזה או אחר ניתן יהיה להשאירו באותו המקום וליהנות מרצף טיפולי.

5. אחרי שתצמצמו את הבחירה שלכם, ערכו סיורים בבתי האבות, אחרי שקבעתם מראש פגישות עם מנהלי השיווק במקום. כך תוכלו להתרשם מהאווירה, מהיחס של הצוות, מהחדרים ומהמתקנים השונים.

6. קבלו חוות דעת מהדיירים במקום ומבני משפחותיהם. הכינו מראש שאלות ונושאים שחשוב לכם לדעת ולהכיר כדי שתוכלו לקבל את התמונה המלאה על המקום.

לא חייבים לעשות זאת לבד

ההיצע הגדול, כאמור, של בתי האבות בדרום עשוי ליצור בלבול וקושי בתהליך קבלת ההחלטות. לכן, מומלץ להיעזר בשירותיהם של גופים שעוזרים ללא עלות במציאת בתי אבות ברחבי הארץ. 

הגופים בקיאים בבתי האבות בדרום, על סוגיהם השונים ויודעים לתת לכם את הפתרון המיטבי ליקירכם וללא עלות עבור הסיוע.

הגופים מלווים אתכם מהרגע הראשון בו התעורר הצורך למצוא ליקיריכם פתרון דיור חלופי. הגופים שותפים ומובילים בתהליך מיפוי הצרכים האישים והרפואיים, יסייעו לכם בגיבוש התקציב כולל בדיקות שונות לסיוע במימון דרך רשויות ומיצוי הזכויות הכלכליות והסוציאליות מול מוסדות שונים וחברות הביטוח. 

הגופים יתלוו אליכם לסיורים משותפים בבתי האבות השונים ויעזרו לכם בכל תהליך הבירור, קבלת המלצות ממקור ראשון וכמובן ניהול המשא והמתן מול המוסד הנבחר. הגופים ימשיכו לתת לכם תמיכה רגשית וליווי מקצועי גם סביב מועד האכלוס ותהליך ההתאקלמות של ההורה במקום.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - עוזרת למשפחות למציאת בתי אבות בכל רחבי הארץ כבר מעל 20 שנה

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רשימת בתי אבות בדרום

בית אבות באשקלון

תפקיד העמוד הוא להכווין אתכם לבית האבות שיתאים לכם מבין האפשרויות השונות של בתי אבות באשקלון. באמצעות הסבר מפורט על כל אחד מהם לחוד, תוכלו להבין את ההבדלים בין המקומות, לחדד את הדרישה שלכם, ולבחור על בסיס המלצה את המקום ההולם אתכם ביותר.

בית אבות בקריית גת

תפקיד העמוד הוא להציג בפניכם מידע על בתי האבות שנמצאים בקרית גת, על מנת שתוכלו להבין איזה מבין כולם מתאים לכם או ליקיריכם יותר מכל. תחת כל בית עמוד מופיע מידע חשוב שמאפיין ומייחד את המקום, המבוסס על סמך ההיכרות המעמיקה של חיה עימם.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן