יש מגוון של בתי אבות בשפלה. בתמונה גבר קשיש בהתייעצות רפואית פרטית עם אחות העובדת בבית האבות שבו הוא מתגורר

בתי אבות בשפלה

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות בשפלה

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-20 שנות ניסיון. 

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי אבות

מגיע הרגע הזה שבו אנחנו מבינים שיקירינו התבגרו ואנחנו הופכים להיות סוג של הורים עבורם. 

זה דורש מאיתנו התארגנות מחודשת למצב שנוצר בתוך המשפחה כמו גם להתחיל להתמודד עם הקשיים שעולים, הרגשות שמציפים אותנו והפחדים שמתלווים אליהם.

הירידה בתפקוד הפיזי של ההורים או הפגיעה הקוגניטיבית שהם חווים כתוצאה מדמנציה או אלצהיימר שפוקדים אותם והתלות שהם מפתחים בנו כתוצאה מכך, מחייבות אותנו להיערך לקראת מציאת פתרון חלופי עבורם שייתן להם מענה רפואי ורגשי לצורכיהם ויעזור להם להמשיך ולשמור על רמת חיים טובה.

בתי אבות בשפלה

באזור השפלה ניתן למצוא בתי אבות המספקים מגוון רחב של פתרונות לקשישים החל מבתי אבות רגילים וממרכזי דיור מוגן לקשישים עצמאיים המכילים מחלקות סיעודיות ומחלקות לתשושי גוף ונפש, דרך בתי אבות סיעודיים וכלה בבתי חולים גריאטריים ומרכזי שיקום. 

רוב בתי האבות בשפלה ממוקמים בלב אזורים ירוקים ושקטים, בסביבה כפרית, המייצרת אוירה פסטורלית ונינוחה במקום. הגישה אליהם נוחה וקלה הן מכביש 6 והן מכבישים מרכזיים אחרים בארץ.

בבתי הדיור המוגן באזור השפלה, המתאימים יותר לקשישים העצמאיים, ניתן למצוא דירות מוארות ומרווחות, ומאובזרות בציוד הנדרש למגורים איכותיים ומפנקים. בתוך מתחם של חלק מבתי האבות ניתן למצוא גינות מטופחות ושטחים ירוקים. 

בבתי אבות ניתנים שירותי השגחה רפואית סביב השעון, רפואה מונעת ומגוון טיפולים רפואיים הניתנים בהתאם לצרכי הדיירים, כולל שירותי עובדת סוציאלית ושירותים משלימים מעולם הפיזיותרפיה והריפוי בעיסוק. 

ניתן למצוא במקום מגוון פעילויות חברה ותרבות מעשירות לצד חוגי התעמלות, חדר כושר ובריכה, חדרי משחקים, ספריה, פינות מחשב ומועדון חברתי. 

הצוות הרפואי, המתמחה בגריאטריה, כולל רופאים, אחיות מוסמכות ומטפלים סיעודיים. במקום ניתנים גם שירותים לוגיסטיים כגון: כביסה, הסעות, גיהוץ, מסעדה וחלוקת תרופות וכן שירותי מינהל, משק ואחזקה שוטפים.

בתי הדיור המוגן פועלים תחת פיקוח ורישיון של משרד הבריאות.

לצד מרכזי הדיור המוגן בשפלה, ניתן למצוא את בתי האבות הוותיקים יותר המכילים מחלקות סיעודיות, מחלקות ייעודיות לטיפול בתשושי נפש (כגון: חולי אלצהיימר). בחלק מבתי האבות ניתן למצוא גם מחלקות שיקום ומונשמים.

לצד בתי האבות קיימים בשפלה גם  בתי חולים גריאטריים. חדרי המגורים במקומות הללו הינם לרוב משותפים וכוללים מיזוג אויר, לחצני מצוקה, ארון אישי וחיבור אפשרי לכבלים. במקום נוכח צוות רפואי וסיעודי לאורך כל שעות היממה. הרופאים במקום מתמחים בגריאטריה, ובמקום מצויים גם רופאים מומחים העוברים הכשרות באופן שוטף, פסיכיאטר, אחיות, עובדים פרא רפואיים ועובדים סוציאליים. הטיפולים הרפואיים כוללים: בניית תכנית טיפול אישית לכל דייר, בדיקות, מעקב רפואי, טיפול במחלות כרוניות, רפואה מונעת, עזרה סיעודית בפעולות היומיומיות ועוד.

במידה שנדרש פינוי לבית החולים הוא נעשה באמצעות אמבולנס המפנה אל אחד מבתי החולים הקרובים: 'קפלן' ברחובות או 'הרצפלד' בגדרה.

בתי האבות הסיעודיים והמרכזים הגריאטריים בשפלה מספקים לדיירים סל נרחב של שירותי העשרה ופעילויות חברתיות: סדנאות, חוגים, הרצאות, מופעים, אירועים שונים לציון החגים וטיולים. לצד הצוות הרפואי במקום נמצא צוות אחזקה משק ומנהלה.

בתי האבות בשפלה הנותנים מענה לקשישים הסיעודיים ותשושי הנפש, פועלים תחת פיקוח ורישיון של משרדי הרווחה והבריאות; הם מקבלים דיירים המופנים אליהם דרך משרדי הבריאות והרווחה (באמצעות קוד), קופות החולים, חברות הביטוח, משרד הביטחון וכן דיירים הפונים באופן פרטי.

איך בוחרים בית אבות בשפלה להורים?

1. כשאתם מחפשים בית אבות ליקיריכם, רצוי לעשות את המהלך בשיתוף עימו מה שעשוי להקל מאוד הן על ההסתגלות שלו בעתיד למקום החדש כמו גם על הפרידה מהבית ככה הוא ירגיש גם אחריות ושליטה על הבחירה. השיתוף מותנה כמובן בכשירותו הרפואית, הנפשית והקוגניטיבית של הקשיש.

2. מיפוי הצרכים וההעדפות האישיות והרפואיות של הקשיש ובכלל זה בחינת רמת הסיעודיות והתפקוד באמצעות כלי הקרוי ADL המיושם באמצעות הביטוח הלאומי. 

3. היכולת הכלכלית של הקשיש והתקציב העומד לרשותכם. חשוב למצות את כל הזכויות הכלכליות והסוציאליות של הקשיש מול הרשויות השוות כמו גם מול חברות הביטוח וקופות החולים

4. המיקום הגאוגרפי של בית האבות וקרבתו לנכדים ולילדים שיוכלו להמשיך ולבקר לעיתים קרובות ולשמר את הקשר הקרוב.

5. לאחר שיש בידכם את כל מגוון הצרכים, כדאי לערוך רשימה של בתי האבות בשפלה המתאימים לצרכים שהוגדרו.  

6. קבעו פגישות בבתי האבות שבחרתם ובחנו אותם מקרוב: רמת הצוות הרפואי, היקף הצוות הסיעודי במקום; גם אם כיום ההורה סיעודי, חשוב למצוא מקום שביכולתו לתת מענה גם לצרכים סיעודיים אם יהיו כאלה בעתיד.  

7. בדקו את מגוון השירותים הרפואיים והחברתיים שמספק המקום, זמינות ותמיכה של העובדים הסוציאליים, רמת ההיגיינה והניקיון במקום וכמובן ההתרשמות האישית שלכם מהאווירה, מהיחס, מהאוכל, מהדיירים במקום כולל קבלת המלצות ממקור ראשון – מי שכבר גרים שם.

אתם לא צריכים לעבור את זה לבד !

ניתן להיעזר בגופים שעוזרים במציאת בתי אבות ועושים זאת ללא תמורה כספית. אותם גופים יספקו לכם ליווי מקצועי ורגשי לאורך כל התהליך החל ממיפוי הצרכים השונים, דרך מיצוי הזכויות והגדרת התקציב המיטבי וכלה בסיורים משותפים בבתי האבות בשפלה, ניהול המו"מ והמעבר למקום.

אותם גופים יכולים לחסוך לכם הרבה מאוד זמן ומאמץ ובעיקר דאגות וכאבי ראש.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רשימת בתי אבות בשפלה

בית אבות בגדרה

בעמוד זה תוכלו להבין במה שונים זה מזה בתי האבות בגדרה, ומה הן האפשרויות השונות שמציע כל אחד מהם. באמצעות מידע מפורט שריכזה חיה על כל בית אבות לחוד, תוכלו להכיר מקרוב את אופיים של המקומות ולבחון מי מהם מתאים לכם יותר מכל.

בית אבות ברחובות

בעמוד זה תוכלו להקל על תהליך בחירת בית אבות בעיר שלכם. באמצעות ריכוז מידע מפורט על כל בית אבות שקיים ברחובות בנפרד, תוכלו להבין לעומק את ההבדלים בין המקומות ולהתרשם מכולם. בנוסף, תיחשפו להמלצות ולדגשים של חיה, ולהבטיח בחירה במקום מומלץ.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן