בית חולים גריאטרי - אחות מחזיקה ביד של קשיש או קשישה

בית חולים גריאטרי

ייעוץ והכוונה למציאת בית חולים גריאטרי

"אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית חולים גריאטרי המתאים עבור הוריך"

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-18 שנות ניסיון. 

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
בית חולים גריאטרי הוא מוסד המיועד לאוכולוסייה המבוגרת של קשישים הסובלים מתופעות הזקנה וזקוקים לסיוע בתפקודם השוטף. בתי אבות גריאטרים מתמחים במחלות השונות שמאפיינות את אוכלוסיית הקשישים ומעניקים להם מענה רפואי מקיף ורציף 24/7. יחד עם זאת, במרבית המקרים קשה לאדם הקשיש ובנוסף גם למשפחתו להסתגל למצב החדש ולהפנים כי דרוש מעבר לבית חולים גריאטרי, מה גם שהבחירה במקום ספיצפי נעשית מקרב אפשרויות רבות. לכן, מומלץ להיוועץ בגורם מקצועי המתמחה בתחום זה, ויכול לסייע בתהליך הבחירה. השירות שמעניקה חיה רמתי כולל אבחון מדוייק ומעמיק של האדם הקשיש מבחינת מצבו הבריאותי ויכולתו לתפקד. בהתאם לנתונים שחיה אוספת מקרוביו ורופאיו, היא מסוגלת למקד את הללו לכדי צרכים ספיצפים ולמצוא להם מענה הולם ומתאים מבין בתי החולים הגריאטרים השונים. בעמוד זה, יוצג בפניכם מידע שחשוב להכיר בכל הנוגע לבתי חלים גריאטרים.

בדקו האם בית אבות גריאטרי הוא הפתרון עבורכם

בית חולים גריאטרי הוא מוסד רפואי המיועד לקשישים שזקוקים לעזרה שוטפת בתפקוד היומיומי, כמו גם לטיפול רפואי, מעקב והשגחה. השהות בבית חולים גריאטרי מאפשרת לבני המשפחה להיות בטוחים כי קרוביהם נמצאים בסביבה בטוחה ומטופלים על ידי אנשי מקצוע על מנת שמצבם לא יתדרדר.
בבתי חולים גריאטרים מסווגים הקשישים למחלקות שונות בהתאם למצבם הבריאותי, כמו: מחלקה לתשושי נפש, מחלקה סיעודית, מחלקת אלצהיימר ועוד. במרבית בתי החולים מתקיימות פעילויות חברתיות המקנות לקשישים מסגרת חברתית ומונעות תחושת בדידות.
בתי חולים גריאטרים מעניקים למתגוררים בהם טיפול רפואי אישי העונה על צורכיהם ומצבם. בנוסף, הללו זוכים להשגחה רפואית ומענה זמין של צוות רפואי 24/7, כמו גם לאבזור ומכשור המיועד לאוכלוסיית גיל זה. המקומות מחזיקים ברופאים, אחיות, מטפלים סיעודיים, עובדות סוציאליות, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטיים ועוד, אשר מוסמכים ומתמחים בעבודה עם קשישים על כל המשתמע מכך.

פסיכוגריאטריה

קשישים המתמודדים עם שינויים פיזיים וקשיים בתפקוד ו/או מחלות האופייניות לגילם, עשויים בהחלט לחוות במקביל הידרדרות במצב הנפשי המלווה בדכאון וחרדה. אוכלוסיית הגיל השלישי חווה אובדנים חברתיים של מכרים, קולגות, קרובי משפחה והקשה בהם- בני זוג. לצד השינוי באורח החיים אליו הם רגילים כמו שגרת עבודה ו/או חיים חברתיים תוססים, רבים מהקשישים לוקים בדכדוך ואף גרוע מכך. מציאות זו העלתה את הצורך בתחום רפואי ייחודי, שנקרא פסיכוגריאטריה.
הפסיכוגריאטריה היא אחד מענפי הפסיכיאטריה, המאגדת ידע רפואי ונפשי לכדי טיפולים שונים בבעיות נפשיות וקוגניטיביות האופיינות לגיל הזהב. תפקידם של פסיכוגריאטרים הוא לסייע ולתמוך בחולים ובבני משפחותיהם הן במובן הרפואי והן במובן הנפשי והפסיכולוגי. אבחון של פסיכוגריאטר ימשיך בבניית תכנית טיפול מתאימה לקשיש, ואף יסייע במיצוי זכויותיו אל מול הרשויות המקומיות, ביטוח לאומי ומרכזים המטפלים בתשושי נפש.

ההבדל בין בית חולים גריאטרי לבין בית אבות בעל מחלקה גריאטרית

להבדיל מבית אבות שבו פועלת מחלקה גריאטרית, בית חולים גריאטרי הינו מקום המאכלס דיירים קשישים המצויים במצב תפקודי פחות או יותר זהה. לפיכך, פערים בתפקוד וביכולת אינם מקבלים ביטוי ואינם מקשים על התמודדותו הנפשית של הקשיש, היות והוא מוקף בחברה הדומה לו במצבו בה ניתן להיתמך. בנוסף, בית חולים גריאטרי מעניק מענה רחב ומקיף לכלל הבעיות, המחלות והתסמינים המאפיינים את אוכלוסיית גיל הזהב ועושה זאת באמצעות מכשור מתקדם, חדיש וזמין. זו אחת הסיבות לכך שבית חולים גריאטרי מסוגל להתמודד עם מצבים בריאותיים שונים, ולהתאים לכל קשיש את הטיפול האולטימטיבי עבורו. מעבר לכך, בית החולים הגריאטרי שוכן במבנים שמיסודם מעוצבים ומותאמים לצרכים וליכולת של השוהים בו, ולא מרכז אותם במחלקה אחת בלבד.

תהליך קבלת קשיש לדיור מוגן
מטפלת בבית חולים גריאטרי עושה תרגילי פיזיותרפיה לקשישה
לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - עוזרת למשפחות למציאת בתי אבות בכל רחבי הארץ כבר מעל 20 שנה

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

ממליצים-עלינו לקוחות שאיתרנו להם בית אבות מתאים
רצוני לומר לך תודה מכל הלב בשמי ובשם משפחתי, וכמובן בשם אחותי אודליה הסיעודית! על היחס האנושי והטיפול המיוחד, על התמיכה הליווי והידע שנתת לנו לאורך כל הדרך. בראשית ובראשונה פגשנו אישה אכפתית, מבינה ונכונה לסייע מכל הלב ובנעימות. אני ומשפחתי מודים לך על הזמינות שהיית עבורנו, ועל עזרתך הנפלאה, שהייתה בישבילנו פשוט הצלה. אלף מילים לא יתארו את ליבך הטהור. ועוד אלף מילים לא יוכלו לספר על הרצון שלך תמיד לעזור. הרשי לנו לומר לך שוב תודה, ולאחל לך המון בריאות וכח להמשיך להיות כמו שאת מלאך. ושכל יום יהיה יותר טוב מיקודמו תודה מקרב לב, משפחת אטדגי, משפחת פיטוסי ואחותי אודליה
משפחת אטדגי ומשפחת פיטוסי
כרצוננו להביע את תודתנו העמוקה על העזרה, התמיכה, ההכוונה והמקצועיות להם התוודענו בשיחותינו בנונע למציאת מקום ההולם ביותר עבור יקירתנו, ‏בתחום הזה של גריאטריה וסיעוד רב הנסתר על הנלוי י ונדרד כלל הוא פוגש אותנו בהפתעה וללא כל יכולת להתכונן או לתחקר את הנושא.
אריאלה גיא ופרי מזור
המשך לביקורנו אצלך ברצוני להודות מקרב לב בראש ובראשונה בשם אבי וכן בשמי ובשם אחותי ואחי על העזרה והייעוץ הטוב , הנפלא,האיכותי והממוקד שקיבלנו. ייעוץ והכוון אלו תרמו לנו רבות לקבל החלטה מהירה ונכונה לגבי הצורך במציאת בית אבות מתאים.
אלי מירב
דילוג לתוכן