בית אבות סיעודי - אחות מטפלת באישה זקנה במוסד סיעודי

בית אבות סיעודי

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות סיעודי

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-18 שנות ניסיון.

"אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות סיעודי המתאים עבור הוריך"

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
הבחירה בבית אבות סיעודי וההפנמה כי עולה צורך לסיוע בתפקוד היומיומי מלווים לרב בקשיים נפשיים וכמובן בחששות, במיוחד לאור העובדה כי קיימים מאות מקומות ולא תמיד ישנה המלצה או ידע קודם על מקום מיוחד.לפיכך,השירות שמעניקה חיה מאפשר לקשיש ולבני משפחתו לבחור מוסד רלוונטי מרשימה של בתי אבות סיעודיים תוך התאמה לצרכים האישיים שלו, לאופיו, ומקום מגוריו וכמובן למצבו הבריאותי.בנוסף, ההכוונה של חיה מבוססת על המלצות שזו אוספת מקרב לקוחותיה הקודמים ממקור ראשון ותואמת את התנאים והזכאות שלו להשתתפות כספית מהמדינה.

בדקו האם בית אבות סיעודי הוא הפתרון עבורכם

בית אבות סיעודי הוא פתרון מגורים המיועד לקשישים הזקוקים לסיוע בביצוע מטלות יומיומית על בסיס קבוע. בתי אבות סיעודיים מעניקים שירותים רפואיים רחבים, ובעלי היתר ממשרד הבריאות. על מנת לעבור לבית אבות סיעודי יש להתאבחן כאדם הזקוק לשירות סיעודי, זאת עושים על ידי ״מבחן התלות״, או בשמו הנוסף מבחן ADL. המבחן בודק כיצד הקשיש מתמודד עם פעולות כמו אכילה, רחצה, שתייה, הליכה, החלפת בגדים ועוד. במידה והקשיש מתקשה מאוד, וזקוק לעזרה בביצוע המטלות הללו, סביר להניח שימליצו לו לעבור לבית חולים סיעודי, שם יקבל סיוע מקיף ועקבי בביצוע מטלות היומיום שהוא אינו יכול לבצע לבד, השגחה רפואית צמודה במידת הצורך ומענה רפואי מקיף.

מה ההבדל בין בית אבות סיעודי לבית אבות רגיל

בית אבות סיעודי להבדיל מבית אבות רגיל, מציע לקשישים המתגוררים בו סיוע על בסיס קבוע במטלות היומיום, ובסך הדברים שהקשישים לא מסוגלים לעשות בצורה עצמאית. בנוסף, המקום מעניק מענה רפואי כולל ומקיף על ידי צוות רפואי המתמחה בעבודה עם קשישים סיעודיים, ולרשותו עומדים אביזרי סיוע מיוחדים, לחצני מצוקה ושירותי חירום. בנוסף, כל הקשישים המתגוררים בבית אבות סיעודי נמצאים ברמת תפקוד פחות או יותר זהה, והמבנה כולו מותאם ומונגש לקשישים סיעודיים.

כיצד לבחור בית אבות סיעודי

הבחירה בבית אבות סיעודי נעשית בהתאם לפרמרטים אישיים ורפואיים, לצד שיקולי מיקום גאוגרפי ותמיכה של ביטוח לאומי. לכן, חשוב לאבחן בצורה מעמיקה את המצב הרפואי והנפשי של הקשיש ולהבין מה הם הצרכים הספיצפים שלו. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שיקולים כמו סביבה, אווירה, מיקום בארץ, גודל הבית ועוד. ישנם קשישים המעדיפים בית אבות סיעודי הממוקם בסביבה פסטורלית ושקטה, וישנם כאלו המעדיפים להיות קרובים לעיר. בנוסף, באמצעות ייעוץ מקצועי מגורם מוסמך המבין בתחום, ניתן למצות את ההטבות המגיעות לקשיש מהמדינה או מביטוח לאומי ולנהל משא ומתן על התשלום מול בתי האבות.

תהליך קבלת קשיש לדיור מוגן
בית אבות סיעודי - מגישים תה לקשישה

באמצעות ההיכרות שלה עם בתי אבות מכל הארץ וההבדלים ביניהם, בצירוף אבחון מדיוק של האדם והצורך שלו, מסוגלת חיה למצוא לו את פתרון המגורים בבית אבות סיעודי שיספק את רצונו ויעניק לו מענה הולם.

כמובן. חיה נוהגת להתלוות ללקוחותיה ולמשפחותיהם בביקוריהם בבתי האבות האופציונליים, ובמשא ומתן הכספי.

עלות המגורים בבית אבות סיעודי משתנה ממקום למקום, ונקבעת לפי מספר פרמטרים בינהם השירותים השונים להם זקוק הקשיש. חשוב לזכור כי במקרים רבים זכאים הקשישים לסיוע כלכלי או מימון מביטוח לאומי. חיה מעניקה במסגרת שירות הייעוץ שלה בדיקה מקיפה של הזכויות הכלכליות של לקוחותיה, ומקפידה להציע להם את בתי האבות המשתלמים ביותר עבורם, וכמובן המתאימים ביותר עבורם.

במחלקה הסיעודית לא תמיד, אך במחלקה סיעודית מורכבת ישנה השגחה רפואית במשך כל שעות היממה.

לרשות בתי אבות סיעודיים עומדים שלל טיפולים מגוונים ומיוחדים המותאמים לאוכלוסייה סיעודית. למשל: טיפולי ריפוי בעיסוק, טיפולי פיזיותרפיה, טיפול פסיכוגריאטרי ועוד.

מצב סיעודי לפי חוק הביטוח הלאומי, הוא מצב בו אדם אינו יכול לקיים פעולות בסיסיות עקב מצב גופני ירוד. הפעולות הן מספר פעולות שגרתיות הכוללות: קימה ושכיבה, הסרת בגדים ופשיטת בגדים, רחצה, אכילה ושתייה, שליטה על הסוגרים וניידות. כיום ישנן בחינות לקביעת המצב הסיעודי ואחוזיו, וזאת לצורך קבלת סיוע. לפי החוק, גם מי שאינו יכול לבצע בעצמו את הפעולות לפחות ב 50 אחוזים, יחשב כאדם הנתון במצב סיעודי.

אדם הנמצא במצב סיעודי מורכב הוא אדם שהוגדר כך על ידי רופא משפחה/רופא במחלקה שיקומית/בית חולים כללי. מי שנחשב במצב סיעודי מורכב זכאי לטיפול רפואי נוסף מלבד הטיפול הסיעודי שניתן לו. במצב זה יוכל לקבל המטופל ביקור וטיפול יומיומי בביתו. 'מטופל סיעודי מורכב' דורש בדרך כל השגחה רפואית וטיפולים שונים, עת שהוא אינו מאושפז בבית חולים. הטיפולים שמקבל מטופל מסוג זה הינם טיפולים צמודים המספקים מענה למגוון בעיות רפואיות.

מטופל מסוג זה הוא מטופל שנמצא לאחר שלב קשה והתאוששות ממחלה פנימית והוא עדיין זקוק להשגחה וטיפול רפואי סיעודי. הטיפול שניתן הוא במקצועות בריאות רבים והוא ניתן לזמן קצר. הטיפול ניתן לחולה או לקשיש עד שמצבו הרפואי משתפר.

צוות סיעודי מורכב ומוגדר מאחיות וכוחות עזר העובדים בבתי חולים גריאטריים. הצוות אחראי על הענקת טיפולים סיעודיים לחולים ולבני משפחתם. הצוות מורכב משלל בעלי מקצוע בתחום הרפואי שמתמחים בטיפול בקשישים ובשלל בעיות ומצבים רפואיים ונפשיים.

הערכה זאת היא הערכה רפואית שמתבצעת בחולים שמטרתם לבדוק האם הם יכולים לבצע פעילויות יום יומיות. הערכה מצב תפקודי מסומנת גם במילים BADK IDAL והיא בוחנת את התפקוד של המטופל על ידי שימוש באומדנים מקובלים ברפואה.

תכנית טיפול תפקידה לבצע התערבות מתוכננת על סמך איתור בעיות ומוגבלויות של המטופל. עליה להיות מסודרת ולכלול לוח זמנים קבוע שמותאם לטיפול בבעיות שאובחנו.

על מנת לעקוב אחר יכולות המטופל נעשית על ידי הצוות הרפואי שמירת יכולת. שמירה יכולת היא שימור היכולות הקוגניטיביות והתפקודיות של הקשיש. הדרך לעשות זאת היא בעיקר על ידי ביצוע סקירת מצב המטופל על ידי כלים מובנים והענקת טיפול תומך ומשמר למניעת התדרדרות תפקודית נוספת.

ניידות היא בדיקה שנעשית בקשישים שתפקידה לבדוק את היכולת של הקשיש לעבור בצורה עצמאית בחדרים שונים, גם בבית, גם במחלקה וגם בשטחים ציבוריים. דרך בדיקת ניידות מחליטים על סוג הטיפול והסיוע שיינתן לקשיש.

קשישים רבים מקבלים את ההגדרה סיעודי זמני לאחר טיפול רפואי שלאחריו דורש שיקום. טיפולים אלה יכולים להיות ניתוחים, פרוצדורות, הקרנות ועוד. לצורך השיקום עובר הקשיש הדרכה לאימון במוסד שיקומי וזאת על מנת שיחזור לרמת תפקוד גבוהה, ואף גבוהה יותר מרמת התפקוד לאחר הטיפול הרפואי. ההגדרה ניתנת גם היא על ידי ביטוח לאומי.

טיפול סיעודי הוא מושג כולל למגוון טיפולים ופעולות שנועדו לעזור לקשישים ולסייע להם בתפקוד היום יומי ובביצוע פעולות שונות. כיום ישנן חברות פרטיות שמספקת טיפול סיעודי הניתן לקשישים בעזרת ביטוח לאומי. טיפול זה ניתן במצבים שבהם קשישים אינם מצליחים לבצע פעולות יומיומיות שונות ויש לעזור להם בתפקוד. כיום קשישים יכולים לקבל עזרה סיעודית גם לאחר ניתוח, נפילה, ושלל בעיות בריאותיות זמניות. הטיפול הכולל עזרה ושירותים מגוונים – ניתן במסגרת חוק הסיעוד והביטוח הלאומי .

מטפל סיעודי הוא איש מקצוע שמגיע אל הקשיש על מנת לסייע לו בחיי היום יום. המטפלים המוצבים בבית הקשיש או במוסד מגוריו מגויסים מחברות שונות והם עברו הכשרה על מנת לתת מענה לקשיש וסיוע בשלל פעולות. המטפלים מוכשרים לתת מענה מדויק לכל צורך של הקשיש, הם מארחים לו חברה, ועוזרים לו ליטול את התרופות המתאימות, לבצע פעולות שמסייעות לחיזוק הגוף, והופכים לחלק בלתי נפרד משגרת יומו. בבחירת מטפל חשוב למצוא מטפל שיתאים לקשיש ותהיה ביניהם כימיה וחיבור.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למצאית בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים.

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים.

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

ממליצים-עלינו לקוחות שאיתרנו להם בית אבות מתאים
חיה שלום, בהמשך לביקורנו אצלך ברצוני להודות מקרב לב בראש ובראשונה בשם אבי וכן בשמי ובשם אחותי ואחי על העזרה והייעוץ הטוב , הנפלא,האיכותי והממוקד שקיבלנו. ייעוץ והכוון אלו תרמו לנו רבות לקבל החלטה מהירה ונכונה לגבי הצורך במציאת בית אבות מתאים.
אלי מירב
לחיה היקרה! תודתנו הרבה למאמץ המיוחד שעשית למען אחינו מרדכי סלע. לאנשים כמוך נזקפת התקדמות מדינתנו הקטנה לממדיה היפים לאורך 62 שנה המעט מאוד יחסית למדינות העולם.
מרדכי סלע
חיה ידידתי, אני מרשה לעצמי לקרוא לך ידידתי, לאחר שתמכת וסייעתי לי בתקופה קשה של התלבטות והחלטה בחיפושים למצוא לאמי מסגרת סעודית מכובדת.
ברק לילה ודניז לבנת

בתי אבות לתשושי נפש בדרום

בית גבריאל
בית היילפרין
נאות אבי

דילוג לתוכן