בית אבות סיעודי - אחות מטפלת באישה זקנה במוסד סיעודי

עזרה במציאת בית אבות סיעודי ליקיריכם

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, עוזרת למשפחות כבר למעלה מ-18 שנים  

"אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות סיעודי המתאים עבור הוריך" 

נגן וידאו
לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

כך תדעו שהגיע הזמן להעביר את יקירכם לבית אבות סיעודי

יקירכם עבר ניתוח, תאונה או שהוא סובל ממחלה כרונית שהחמירה עם הזמן וכבר אינו מסוגל לתפקד באופן עצמאי; הוא זקוק לטיפול רפואי צמוד, לליווי ולהשגחה. אתם נמצאים אצלו הרבה מאוד שעות במשך היום, ולאט לאט מחלחלת ההבנה שהוא אינו יכול להישאר יותר לבד בבית.  

זה הזמן הנכון לחפש עבורו מסגרת חלופית. עם זאת, ההחלטה להכניס את יקירכם לבית אבות סיעודי אינה פשוטה.

בצד התהליך הרגשי, המלווה בחששות רבים, קיים מגוון רחב של בתי אבות סיעודיים, המקשה אף יותר על הבחירה ומאריך את משך החיפוש ובייחוד שלא תמיד יש בידינו המלצות או מידע על בית האבות הסיעודי.

למי מיועד בית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי מהווה פתרון דיור המתאים לקשישים הזקוקים לעזרה בביצוע פעולות יומיומיות, כגון: לאכול, להתרחץ, לקום מהמיטה ולחזור למצב של שכיבה, להתנייד ממקום למקום, להתלבש ולהסיר את הבגדים וכן חוסר יכולת לשלוט על הסוגרים כתוצאה מירידה מתמשכת בתפקוד הגופני שלהם. 

בתי האבות הסיעודיים מעניקים מגוון שירותים רפואיים ומשלימים, המותאמים לצרכי הקשישים הסיעודיים והם פועלים תחת רישיון ופיקוח של משרד הבריאות.

מה ההבדל בין בית אבות סיעודי לבית אבות רגיל?

בית האבות הסיעודי, בשונה מבית אבות רגיל מציע לקשישים סיוע וליווי בפעולות יומיומיות שהקשישים אינם מסוגלים לבצע באופן עצמאי ומציע מגוון טיפולים פרא רפואיים ורפואיים מותאמים למצבם של הקשישים הסיעודיים הכוללים גם השגחה וליווי רפואי צמוד. 

הטיפולים בבית האבות הסיעודי ניתנים באמצעות צוות מקצועי מתמחה בשילוב אביזרים מיוחדים, לחצני מצוקה ושירותי חירום. בית האבות הסיעודי,  מונגש לקשישים הסיעודיים ותפקידו לדאוג לשיפור מתמיד במצבו של הקשיש ולתרום להליך שיקומו.

מה כדאי לדעת כדי לבחור בית האבות הסיעודי המתאים ליקיריכם?

כשאתם מחפשים בית אבות סיעודי ליקיריכם, ישנם מספר פרמטרים רפואיים ואישיים משמעותיים, הצריכים להילקח בחשבון, כשהמרכזיים ביניהם הינם: 

1. מצבו הרפואי והנפשי של ההורה

2. היכולת הכלכלית שלו (תוך התחשבות בתמיכת הביטוח הלאומי) ומכאן התקציב העומד לרשותכם

3. המיקום הגאוגרפי של מוסד הסיעודי שיהיה 'קרוב למשפחה.

4. חשוב להגיע להחלטה ביחד עם הקשיש (במידה שהוא כשיר לקבל החלטה) כך גם הוא ירגיש שותף לתהליך וזה עשוי לשפר את שיתוף הפעולה מצד הקשיש.

5. כדאי להגיע למקום ולהתרשם מהסביבה, ממקצועיות הצוות, מגודל החדרים, מסל השירותים החברתיים במקום וכן, זו הזדמנות לשמוע המלצות ממקור ראשון ומקרובי המשפחה של הדיירים.

מהן הפעולות הראשונות שתידרשו לעשות בתהליך חיפוש בית אבות סיעודי?

הדבר הראשון הנדרש מכם הינו מיפוי כל הצרכים הרפואיים, הנפשיים והאישיים של ההורה, תוך שימוש במבחן ADL באמצעותו נקבעת רמת הסיעודיות של ההורה.

השלב הבא הוא בחינת התקציב העומד רשותכם במקביל לכל ערוצי המימון האפשריים: ביטוחים פרטיים, ביטוחים דרך קופות החולים, משרד הבריאות ומיצוי כל הזכויות הסוציאליות מול הרשויות.

לבסוף, איתור בית האבות המתאים לצרכים והתקציב.

לא חייבים לעשות זאת לבד

מציאת הפתרון הטוב ביותר להורה שלנו מחייבת הכנה מוקדמת מעמיקה, איסוף מידע רלוונטי והשקעת זמן בחיפוש המקום המתאים, כולל ביקורים בבתי אבות סיעודיים.

ניתן לקצר משמעותית את תהליך החיפוש ולחסוך זמן, כסף והרבה כאבי ראש ובעיקר להגיע לתוצאה המיטבית, אם מסתייעים בשירותיה של גופים שעוזרים במציאת מוסד סיעודי ללא תמורה כספית. 

הגופים מלווים אתכם יד ביד לכל אורך התהליך כולל בשלבי המיפוי והגדרת התקציב ,מקורות מימון וניצול הזכויות מול הרשויות וחברות הביטוח ועד לביקורים בבתי האבות, ניהול המו"מ והאכלוס וכל זאת ללא עלות. 

לגופים ניסיון והיכרות מעמיקה עם בתי אבות סיעודיים במרכז, צפון ודרום הארץ ובשילוב אבחון ראשוני מדויק של הצרכים השונים, יימצאו עבורכם את הפתרון המיטבי שיעניק לכם שקט נפשי.

שאלות נפוצות ותשובות על בתי אבות סיעודיים?

עלות בית האבות הסיעודי אינה קבועה ומשתנה בין בתי האבות השונים. המחיר הממוצע לחודש נע בין 14,000 ₪ ל- 22,000 ₪. 

בתי האבות הסיעודיים מספקים לקשישים מגוון טיפולים רפואיים ופרא רפואיים המותאמים למצבם. על הטיפולים השונים נמנים: ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה ועוד.

אדם נחשב לסיעודי כאשר מתרחשת פגיעה בלפחות שלוש מתוך שש הפעולות הבאות המוגדרות תחת המונח  (Living Activity of Daily) ADL:

מעברים ממצב שכיבה לישיבה ולעמידה, ניידות, רחצה, לבוש, שליטה על סוגרים והזנה (שתייה ואוכל.( לפי החוק, גם מי שאינו יכול לבצע בעצמו את הפעולות לפחות ב- 50%, ייחשב כאדם הנתון במצב סיעודי.

חולה הנמצא לאחר השלב החריף של מחלה פנימית ממנה סבל ועדיין נדרש להשגחה ולטיפול רפואי סיעודי ולשאר מקצועות הבריאות לתקופה קצרה. הטיפול ניתן למטופל עד לשיפור מצבו הרפואי.

הצוות הסיעודי הוא רב מקצועי ומורכב מכל האחיות וכוחות העזר העובדים בבית החולים הגריאטרי שתפקידם להעניק טיפול סיעודי לקשישים ותמיכה לבני משפחותיהם.

הערכה רפואית הבוחנת את רמת היכולת של הקשיש לבצע פעילויות יומיומיות, תוך שימוש בכלים ובאומדנים מקובלים ברפואה.

התוכנית הטיפולית מטרתה לבצע התערבויות רפואיות מתוכננות על סמך איתור מוקדם של מוגבלויות ובעיות אצל הקשיש. התוכנית מובנית וכוללת לוחות זמנים ואחריות לביצוע ולבקרה לטיפולים המותאמים לבעיות השונות שנמצאו.

הכוונה לשימור יכולות תפקודיות וקוגניטיביות של הקשיש באמצעות ביצוע סקירה של המצב בכלים מובנים ומתן המשך טיפול משמר ותומך שימנע התדרדרות נוספת במצבו.

ניידות הינה בדיקה לקשישים שמטרתה לבחון את יכולתו העצמאית של הקשיש לנוע בין חדרים שונים בבית, במחלקה ואף בשטחים חיצוניים. באמצעות הבדיקה נקבעים סוג הטיפול ואופן הסיוע שיינתנו לקשיש.  

ההגדרה ניתנת לקשישים העוברים טיפולים רפואיים כגון: ניתוחים, פרוצדורות רפואיות או הקרנות שלאחריהם נדרשת תקופת שיקום. לצורך ביצוע השיקום עובר הקשיש תהליך טיפולי במוסד שיקומי שיעזור לו לחזור לרמת תפקוד גבוהה. הגדרה זו נקבעת על ידי המוסד לביטוח לאומי.

הטיפול ניתן במסגרת חוק הסיעוד והביטוח הלאומי וכולל מגוון רחב של פעולות וטיפולים שמטרתם לסייע לקשישים שאינם עצמאיים בתפקוד היומיומי. כיום השירות ניתן גם באמצעות חברות פרטיות. אוכלוסיית הקשישים זכאית לקבלת עזרה סיעודית במקרים של החלמה מניתוח, נפילה ועוד בעיות רפואיות שונות המוגדרות כזמניות.

המטפל הסיעודי הינו איש מקצוע המגיע אל הקשיש (בביתו או במוסד בו הוא מתגורר) בכדי לסייע לו בביצוע פעולות יומיומיות. הגדרת תפקידו של המטפל והכישורים הנדרשים ממנו תלויים בשאלות: מהן הפעולות בהן מתקשה הקשיש? האם נדרש לעזרה בכל שעות היממה או רק בחלק מהיום? וכן האם נדרש סיוע פרא רפואי?

המטפל הסיעודי עבר הכשרה מקצועית מסודרת על מנת לתת מענה מתאים לקשיש לכל צורך שיעלה החל מאירוח חברה, נטילת תרופות, ביצוע פעילויות לחיזוק הגוף, סיוע בפעולות יומיומית כגון: הלבשה ורחצה ועוד. כשבוחרים מטפל סיעודי חשובה הכימיה והתקשורת בינו לבין הקשיש.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

ממליצים-עלינו לקוחות שאיתרנו להם בית אבות מתאים
חיה שלום, בהמשך לביקורנו אצלך ברצוני להודות מקרב לב בראש ובראשונה בשם אבי וכן בשמי ובשם אחותי ואחי על העזרה והייעוץ הטוב , הנפלא,האיכותי והממוקד שקיבלנו. ייעוץ והכוון אלו תרמו לנו רבות לקבל החלטה מהירה ונכונה לגבי הצורך במציאת בית אבות מתאים.
אלי מירב
לחיה היקרה! תודתנו הרבה למאמץ המיוחד שעשית למען אחינו מרדכי סלע. לאנשים כמוך נזקפת התקדמות מדינתנו הקטנה לממדיה היפים לאורך 62 שנה המעט מאוד יחסית למדינות העולם.
מרדכי סלע
חיה ידידתי, אני מרשה לעצמי לקרוא לך ידידתי, לאחר שתמכת וסייעתי לי בתקופה קשה של התלבטות והחלטה בחיפושים למצוא לאמי מסגרת סעודית מכובדת.
ברק לילה ודניז לבנת