בתי אבות באזור - איש זקן יושב על כסא גלגלים והאחות במרכז סיעודי תומכת בו

בתי אבות באזור

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות באזור

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-18 שנות ניסיון. 

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי אבות בית אבות באזור

ההורים שלנו מתבגרים ופתאום מתחילים לצוץ קשיים בתפקוד היומיומי שלהם. הם זקוקים לעזרה שלנו בקניות, בניידות ולפעמים גם לא נעים להם לבקש והם מסתגרים בבית ותחושת הבדידות מתחילה להציף אותם. כתוצאה מהתלות של ההורים שהולכת ומתפתחת, אנחנו נדרשים לפנות עבורם הרבה יותר זמן ולבוא ולעזור גם במהלך השבוע, מה שמייצר הרבה מאוד עומס ולעיתים גם אי נוחות מסוימת.

זה הזמן להתחיל ולשקול מעבר לבית אבות או לדיור מוגן ואז נוכל להיות שקטים ובטוחים כי ההורים שלנו נמצאים בסביבה בטוחה ותומכת עבורם.

ההחלטה לעבור לבית אבות מלווה בהרבה מאוד התלבטויות וחששות, היא החלטה שכל המשפחה שותפה לה וצריכה לקחת בחשבון הרבה מאוד שיקולים כגון: צרכים רפואיים ונפשיים של ההורה, תקציב ויכולת כלכלית, הבנת הזכויות הסוציאליות ואפשרויות המימון השונות ובעיקר להבין איך לבחור את המקום המתאים.

מה חשוב לדעת על בתי אבות באזור?

מספר בתי אבות באזור ובסביבתה הוא מועט מאוד. בבתי האבות הקיימים ניתן מענה לקשישים סיעודיים ולתשושי נפש (חולי אלצהיימר, דמנציה) והם משמשים עבורם בית חם ומסגרת קהילתית עוטפת ומספקים להם סיוע רפואי, ליווי והשגחה מתאימים לאורך כל שעות היממה ובהתאמה למצבם הרפואי. בבתי האבות ניתן למצוא צוות רפואי מקצועי ומיומן המספק לקשישים שרות מקצועי אנושי וחם. בתי האבות באזור דואגים לתזונה איכותית וטובה לדיירים מתוך אמונה כי היא חלק מתהליך הריפוי וההחלמה שלהם.

בתי האבות באזור וסביבתה מספקים לקשישים ולבני משפחותיהם גם תמיכה נפשית ורגשית, באמצעות שירותים סוציאליים הניתנים במקום. בין השירותים השונים נמנים שירות ייעוץ והכוונה לקשישים ולבני המשפחה, אוזן קשבת, סיוע בתהליך קליטת דיירים חדשים, מעקב צמוד אחר תהליך ההתאקלמות במקום, סיוע במימוש הזכויות מול מוסדות שונים, כולל מתן סיוע בתהליך מינוי אפוטרופוס לדייר.

בנוסף, מופעלות בבתי האבות יוזמות חברתיות להידוק הקשר הבינדורי וכן מגוון פעילויות חברתיות ותרבותיות, חוגים ושעות העשרה לדיירים. אחת הפעילויות המשמעותיות במקומות הללו הינה הריפוי בעיסוק שעוזרת לקשישים מוגבלים להשתלב במגוון הפעילויות במקום, להצליח לתפקד בחלקן באופן עצמאי ולייצר אצלו מוטיבציה להשתתף.

הטיפול הפיזותרפי שניתן לקשישים הסיעודיים בבתי האבות באזור ובסביבתה מתייחס הן להיבטים הפיזיים והן למנטליים של הקשיש. הליווי הפיזיותרפי ניתן מרגע כניסתו של הדייר לבית האבות ומלווה אותו בבחירת כיסא גלגלים או אמצעי ישיבה לפי הצורך, מעקב אחר יכולת התנועה והניידות שלו ועד לקביעת תוכני טיפול מותאמת שתעזור לו לשפר את התפקוד שלו.

בתי האבות ממוקמים במרכז גוש דן, כך שהגישה אליהם נוחה ומרכזית מכל הארץ. 

מה חשוב לדעת כשמחפשים בית אבות באזור?

כאשר ההורה הוא תושב אזור, חשוב לבחור בית אבות קרוב גיאוגרפית למקום מגוריו הנוכחי ובקרבה לבני המשפחה. בשל מיעוט בתי האבות באזור, ניתן לבחון מקום גם בסביבה הקרובה: חולון או בת ים ואפילו בתל אביב. בתי האבות באזור ובסביבתה קרובים למקומות מסחר וקניות ומרושתים בתחבורה ציבורית נגישה וזמינה לאורך כל שעות היום, מה שיקל על בני המשפחה את ההגעה למקום.

על בני המשפחה בשיתוף עם ההורה, במידה שהוא כשיר קוגניטיבית לקבל החלטה, להחליט יחד על המעבר. כדי למצוא את הפתרון המיטבי מומלץ בשלב הראשון לבצע מיפוי של כל צרכי ההורה ובכלל זה צרכיו הרפואיים, האישיים, החברתיים והכלכליים. בהמשך יש לבחון את היכולת הכלכלית של ההורה ומכאן מה התקציב העומד לרשותו. בדקו בכל הביטוחים הקיימים כולל אלה שיש לכם בקופות החולים האם ניתן להשתמש בכספים המגיעים לכם. באמצעות קוד משרד הבריאות תוכלו לבדוק את הזכאות שלכם לסיוע במימון בית האבות

כשמצויה בידיכם רשימת הצרכים וברור לכם מהו התקציב העומד לרשותכם תוכלו לפנות לתהליך חיפוש בית האבות המתאים באזור או בסביבתה

כדי לקצר את תהליך החיפוש אנו ממליצים לכם להיעזר בשירותיה של חברת ייעוץ, הכוונה והשמה בבתי אבות הניתנים לכם ללא עלות וללא התחייבות ויקצרו לכם משמעותית את הזמן והמשאבים שתשקיעו במציאת המקום הנכון עבור היקרים לכם.

לחברת הייעוץ ניסיון רב השנים בבחירת בתי אבות ודיור מוגן במרכז והיא בקיאה בתחום בתי האבות באזור ובסביבתה. החברה תספק לכם ליווי החל משלב מיפוי ודיוק הצרכים, דרך נושא מיצוי הזכויות המגיעות להורה מהרשויות השונות ועד להגדרת התקציב הסופי העומד לרשותכם. החברה תציע לכם רשימה ובה בתי האבות המתאימים ביותר להוריכם באזור ובסביבתה ואף תלווה אתכם לסיורים שתערכו במקומות השונים, כולל ניהול מו"מ מול בית האבות ועד לשלב האיכלוס וההתאקלמות במקום.

מעבר לפן המקצועי, חברת הליווי נותנת לכם אוזן קשבת ותמיכה רגשית לאורך כל הדרך ומאפשרת לכם שקט נפשי בדרך למציאת הפתרון המיטבי ליקיריכם.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן