בית אבות בראשון לציון - איש זקן מבלה עם המשפחה שלו באחד מבתי אבות בעיר

בתי אבות בראשון לציון

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות בראשון לציון

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-18 שנות ניסיון. 

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי האבות בעיר

אנו עדים בשנים האחרונות למגוון הולך וגדל של פתרונות דיור בכל הארץ, החל מבתי אבות רגילים ופתרונות של דיור מוגן דרך בתי אבות סיעודיים וכלה בבתי חולים גריאטריים ומוסדות המותאמים לתשושי נפש. במבט ראשון, הכול נראה מקצועי ומרשים, אם כי זה רק מעצים את תחושות החשש ואי הודאות המתווספות לתהליך הרגשי שחווים הקשיש ובני המשפחה כשהם מחפשים את הבית המתאים.

ההורים שלנו מתבגרים ויום אחד זה תופס אותנו, לרוב לא מוכנים. הם נהיים פחות עצמאיים, לרוב בשל ירידה בתפקוד הפיזי והם הופכים להיות הרבה יותר תלותיים בבני המשפחה. הם ממעטים לצאת מהבית, גם למפגשים חברתיים וחווים בדידות עמוקה. כל אלה, הם רק חלק ממגוון רחב של נסיבות הגורמות לנו להבין שההורים שלנו זקוקים לעזרה יותר צמודה מאיתנו, החל מתיקונים שונים בבית ועזרה בקניות, דרך סיוע ברחצה ובפעולות יומיומיות וכלה בהסעה לבדיקות רפואיות או למפגשים חברתיים. לא תמיד אתם גרים בסמוך להורים וגם תדירות הביקורים שלכם וזמן השהייה במחיצתם בתוך שגרת יומכם העמוסה לא תמיד מספקת להם עד הסוף את הצורך החברתי הגבוה והאוזן הקשבת לה הם זקוקים.

זה הזמן להתחיל ולחפש עבורם פתרון דיור חלופי בבית אבות.

בתי האבות בראשון לציון כוללים מגוון רחב של פתרונות דיור לגיל השלישי: החל ממקומות לתשושי גוף ונפש, דרך בתי אבות סיעודיים וכלה פתרונות של דיור מוגן ובתי אבות רגילים. בכל אחד מהפתרונות השונים תוכלו למצוא מענה לבית, מקום שיספק ליקרים לכם יחס חם וטיפול רפואי צמוד לפי הצורך.

העיר ראשון לציון ידועה כעיר הדואגת לדור הותיקים שלה ומכאן, מעניקה סל נרחב של שירותים לאזרחים הותיקים כגון: שירותי נגישות, שירותים מתקדמים בתחום הרפואה וכיו"ב.

אוכלוסיית הקשישים בעיר ראשון לציון הולכת ומתרבה בשנים האחרונות, נמשום כך נוספו בעשורים האחרונים בתי אבות רבים הפזורים ברחבי העיר. בתי האבות בראשון ציון נותנים מענה לאותה אוכלוסיית המונה כיום כמה עשרות אלפי תושבים ב"גיל השלישי", כמו גם מענה למאות אלפי תושבים מבוגרים המגיעים מאזור המרכז ומגוש דן.

ראשון לציון ידועה גם כעיר המשופעת במקומות בילוי, תרבות וקניות. מגוון רחב מאוד של מקומות בילוי, מסעדות, בתי קפה, תערוכות, קניונים, מרכזי מסחר ובתי קולנוע וכמובן חוף ים שלצידו טיילת מושקעת ויפה. האטרקציות הללו מושכות גם את בני "הגיל השלישי" שמחפשים בית אבות בראשון לציון, בלב ליבה של עיר תרבותית ושוקקת חיים ופעילות, המאפשר שילוב בין הנאה ובילוי לצד איכות חיים גבוהה וסביבה שקטה.

מרבית בתי האבות במרכז כולל ראשון לציון יציעו לכם את אותו סל השירותים והטיפולים ולכן ייראו לכם על פניו דומים. חשוב לבחון את השוני ביניהם וכמובן את ההתאמה לצרכים האישיים והרפואיים הספציפיים של ההורה כדי לבחון את הכדאיות להצטרף לאותו בית אבות או דיור מוגן.

מעבר לבחינת המיקום של בית האבות בראשון ציון כך שיהיה קרוב לבני המשפחה ויאפשר על שמירת קשר שוטף עם ההורה, חשוב לשים לב לפרמטרים נוספים כגון התשתיות המוצעות. חלק מבתי האבות בעיר הינם בעלי חדרים קטנים יחסית וצפופים, אשר אינם מתאימים לאנשי הגיל השלישי המודרניים יותר, המחפשים חדר מרווח ובעל מראה יותר יוקרתי. הם מחפשים שבית האבות יספק להם תחושה של נוחות מירבית ובית.

נושא נוסף שחשוב להכניס למערכת השיקולים הינו הנושא הרפואי בבתי האבות בראשון לציון: מקצועיות הצוות, ההסמכה, רמת הזמינות, סל השירותים הרפואיים הניתן במקום, המיכשור הרפואי וכמובן נושא הנגישות בהיבטי הניידות של הקשישים.

מומלץ להסתכל גם לטווח הארוך על מצבו הרפואי של הקשיש – גם אם כיום ההורים הם עצמאיים, הם עשויים להזדקק בעתיד לטיפול רפואי או אפילו להיות סיעודיים ולכן צריך לוודא שבבית האבות קיים שירות רפואי צמוד ושהוא מכיל מחלקה סיעודית.

אחד הנושאים המשמעותיים שיעמדו בבסיס ההחלטה האם לעבור לבית אבות בכלל ובראשון לציון בפרט הוא הנושא הכלכלי, המהווה חלק מרכזי בבחירת המקום המתאים.

אנחנו כמובן נרצה שההורים יישארו לגור קרוב לסביבה המוכרת שלהם על מנת שיוכלו להסתגל מהר ולהמשיך להיות עצמאיים ולכן אם ההורה הוא תושב ותיק של ראשון לציון נרצה למצוא עבורו מקום בבית אבות בראשון לציון. ניתן להיעזר בקוד משרד הבריאות באמצעותו תוכלו לדעת מהו המימון הנדרש להורה שלכם על מנת לעבור לבית אבות.

איך ניתן לקצר תהליכים ולבחור  בבית האבות המתאים

בכדי לקצר זמן ולחסוך הרבה כאבי ראש, ניתן להיעזר בשירותיהן של חברות ליווי והשמה בבתי אבות, שהינן בעלות היכרות מעמיקה גם עם בתי האבות בראשון לציון. החברה מלווה אתכם יד ביד לכל אורך הדרך, החל ממיפוי הצרכים הרפואיים והאישיים של ההורים דרך מציאת פתרון הדיור המתאים המתאים, כולל סיורים בבתי האבות, ניהול מו"מ ומיצוי התקציב והזכויות הכלכליות והסוציאליות המגיעות לכם ועד לשלב האיכלוס.

השירות ניתן בחינם למשפחות וזמין לאורך כל שעות היום. השירות המקצועי והחם בהחלט עוזר להקל על הבחירה ולקבל מענה מדויק לצרכי ההורה.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

בעמוד זה מרוכזים בתי אבות עליהם ממליצה חיה הנמצאים בעיר ראשון לציון.

 

באמצעות העמוד תוכלו להיחשף למידע חשוב על כל אחד מבתי האבות בראשון לציון, ובנוסף להבין את ההבדלים ביניהם. כך, תוכלו לבצע תהליך בחירה ממוקד ומוכוון שבסופו תבחרו את בית האבות המתאים לכם או ליקיריכם באופן אישי. המעבר לבית אבות הוא תהליך נפשי ופיזי לא פשוט, והמידע המוצג בעמוד יקל עליכם משמעותית את ההתמודדות איתו בכך שיבטיח לכם מידע איכותי ומדויק מאשת מקצוע.

רשימת בתי אבות בראשון לציון

טירת ראשונים

אחוזת ראשונים

אחוזת נווה חוף

דילוג לתוכן