בתי אבות ברמת גן - שני נשים קשישות קןראות ספר בבית אבות שלידם עומדת מטפלת של המקום

בתי אבות ברמת גן

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות ברמת גן

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-18 שנות ניסיון. 

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי אבות ברמת גן

אם בעבר אנשים היו חושבים פעמיים לפני שעברו לבית אבות, הרי שבשנים האחרונות, עם העלייה המשמעותית בתוחלת החיים אנו עדים למגמת שינוי. יותר ויותר אנשים ב"גיל השלישי" עוברים לגור בבית אבות או במתחמי דיור מוגן, כשבמקביל מורגשת עליה גם בהיקף פתרונות הדיור המוצעים בכל רחבי הארץ ובסוגם. במבט ראשון, הכול נראה יפה ומרשים, אולם זה רק מעצים את תחושות הבלבול והחשש כשאנחנו באים לבחור את הבית המתאים להורים. כולנו רוצים להיות עד כמה שיותר בטוחים  שעשינו את ההחלטה הנכונה ביותר עבור היקרים לנו.

מה חשוב לדעת על בתי אבות ברמת גן?

רמת גן נחשבת לאחת הערים היותר גדולות בארץ ומונה כ- 140 אלף תושבים. אחוז גבוה מהם משתייך ל"גיל השלישי" וכבר מתחיל בהכנות ובמחשבות לקראת מעבר עתידי לדיור מוגן או לבית אבות בעיר. בתי האבות ברמת גן נחשבים מאוד איכותיים ומושקעים בהשוואה למקבילים שלהם באזור המרכז. הם מכילים מתקנים מתקדמים, בריכת שחייה מחוממת ומושקעת, חוגים ופעילויות פנאי עשירות ואיכותיות לאורך כל השנה וקהילות מפותחות ותרבותיות המחבקות אליהן את הקשישים ומעניקות להם יחס חם ואכפתי.

דיור מוגן או בית אבות בעיר רמת גן מתאפיין בשילוב מנצח בין השקט ואיכות החיים הגבוהה בסגנון אורבני, המאפיינים את מרבית פתרונות הדיור המפוזרים ברחבי העיר, לבין החיים התוססים והשוקקים בלב ליבו של גוש דן.

לרוב, תוכלו למצוא בסביבת בתי האבות ברמת גן מרכזי מסחר וקניות, בתי קפה ומסעדות, בנקים ומוסדות תרבות. חלק גדול מבתי האבות אף נהנים מהסמיכות לפארק המשופע במרחבים ירוקים ומוסיף לרמת החיים במקום.

הנגישות של פתרונות הדיור בעיר לסביבה תוססת ולמקומות בילוי, פנאי וצריכה מחזקות את הקשר שבין הדיירים לקהילה המקומית ואף תורמות קשר ישיר לשיפור מתמיד באיכות חייהם של הקשישים.

איך מוצאים בית אבות ברמת גן?

אז החלטתם שהגיע הזמן שההורים יעברו לבית אבות במרכז, הבריאות שלהם כבר לא מה שהייתה פעם, הם מוגבלים יותר בניידות שלהם ואתם מוצאים את עצמכם יותר ויותר נדרשים לסייע להם בפעולות היומיומיות השוטפות. כיוון שהוריכם נמנים על תושביה הותיקים של העיר, אתם מחפשים להם פתרונות דיור ברמת גן. מקום שיהיה קרוב לסביבה הטבעית והמוכרת שלהם: בית הקפה הקבוע, המספרה, המכולת השכונתית, מה שגם עשוי להקל את ההסתגלות שלהם למקום החדש.

הדבר הנכון ביותר הוא לחפש יחד איתם בית אבות ברמת גן, מקום שיתאים לצרכים האישיים, הרפואיים והנפשיים שלהם. אם הם נתונים במצב בו הם אינם מסוגלים לקבל החלטה, תיאלצו לעשות זאת עבורם ולהכשיר את הקרקע בצורה הנכונה ביותר על מנת להפחית התנגדויות עתידיות שלהם וקשיי הסתגלות שעשויים לעלות עם המעבר לבית האבות.

המחשבה על מעבר דירה עתידי מיד מעוררת בהורים התנגדות. אחרי עשרות רבות של שנים בהן הם היו עצמאיים, גרו שנים רבות באותה הדירה והתרגלו אליה, הם נדרשים לעזוב את העוגן המשמעותי שלהם. לעבור לבית אבות ברמת גן בגיל מתקדם ולוותר על כל מה שהיה להם עד עכשיו, זה איננו דבר פשוט וזה עוד לפני שנכנסו למשוואה פרמטרים כמו מצב פיזי ונפשי וצרכים אישיים נוספים. השתדלו להפוך עבורם את המעבר לבית האבות לנעים, פשוט ואפילו מספק. שכן בית אבות ברמת גן הינו מקום שעשוי להיטיב עימם ולשפר את איכות חייהם, בפרט עבור אותם הקשישים שסבלו מבדידות עמוקה.

ישנם כמה שיקולים שחשוב לקחת בחשבון כשמחפשים דיור מוגן או בית אבות ברמת גן. הראשון שבהם הוא התקציב העומד לרשותכם ומהי היכולת הכלכלית שלכם אחרי שמיציתם את כל הזכויות הכלכליות והסוציאליות מול הרשויות ובחנתם את כל הביטוחים למיניהם כולל אלה שמציעות קופות החולים.

השלב הבא הוא לבחון מהם הצרכים הרפואיים, הנפשיים והאישיים של הקשיש והם אלה שיקבעו מי מבתי האבות ברמת גן עשויים להתאים לו.

אחד הצרכים האישיים החשובים שיכולים לעלות הוא למשל תקשורת בשפה מסויימת, נניח בשפה הרוסית. אם ההורה מדבר בעיקר רוסית חשוב למצוא מקום בו יימצא דובר רוסית בצוות הרפואי המטפל וכואם ניתן, אז גם בתוך קהילת הדיירים.

השיקול השלישי והחשוב לא פחות מקודמיו, הינו המיקום הגיאוגרפי. חפשו בית אבות ברמת גן שיהיה קרוב למשפחה ולמקום מגוריו הנוכחי של ההורה, כך שיתאפשר לט לשמור על זיקה לסביבה המוכרת לו וכמובן שעל קשר הדוק ורצוף עם בני משפחתו.

לאור ריבוי פתרונות הדיור לקשישים במרכז והתהליך הרגשי הן של הקשיש והן שלנו, בני משפחתו, אנחנו מתקשים במציאת הפתרון המתאים, והתהליך אורך הרבה מאוד זמן. ניתן להיעזר בחברות ליווי והשמה הבקיאות בענף בתי האבות ברמת גן, מכירות את ההבדלים בין המקומות השונים, יודעות להתאים בין הצרכים של הקשיש למקום המתאים ביותר, כולל הסתכלות קדימה אם יחול שינוי במצבו הרפואי וכמובן לעזור גם בנושאי המימון ומיצוי הזכויות מול הרשויות השונות. אותן חברות ילוו אתכם בסיורים למקומות השונים וכמובן יסייעו לכם בניהול המו"מ מול בתי האבות. החברות הללו לא גובות תשלום עבור השירותים שהן מספקות ומבטיחות לכם תוצאה מיטבית וסיוע עד לתום תהליך ההתאקלמות במקום.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

בעמוד מופיעה רשימת של בתי אבות מומלצים הנמצאים ברמת גן.

 

תחת כל בית אבות ברמת גן, מוצג מידע חשוב ונתונים שונים שאספה חיה על המקום במטרה לעזור לכם להבין לעומק את הצורך שלכם ולהקל עליכם בתהליך הבחירה. חשוב להשקיע תשומת לב בבחינת ההבדלים השונים בין בתי האבות, על מנת לקבל החלטה שלא תאכזב אתכם או את קרוביכם.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן