בתי אבות בחולון - משפחה של איש זקן באו לבקר אותו. יש בתמונה גם אחות שמטפלת בקשיש ברמה יום יומית

בתי אבות בחולון

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות בחולון

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-18 שנות ניסיון. 

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי אבות בחולון

זה כמעט תמיד תופס אותנו לא מוכנים ובזמן הכי פחות מתאים. ההורה עבר תאונה או ניתוח וכבר אינו מסוגל לתפקד כבעבר וזקוק להשגחה רפואית ולזמן התאוששות בכדי לחזור לרמת התפקוד הרגילה; ההורים שממעטים לצאת מהבית וחשים בדידות, כשעל בני המשפחה מוטלת מאותו הרגע ואילך החובה לדאוג לכל צרכיהם וזאת בתוך שגרת יומם העמוסה גם כך.

הבית הוא אומנם המקום הטבעי לכולנו, אולם כאשר חלה פגיעה באיכות החיים הפיזית או הנפשית של ההורה, שמשפיעה הן עליו והן על סביבתו הקרובה וכשבני המשפחה מרגישים כי אינם מצליחים לדאוג לו היטב ולעזור לו להחלים ולשפר את מצבו, זה הזמן להתחיל ולדבר איתו ברצינות על מעבר לבית אבות או לדיור מוגן ולהיעזר במי שיכול להקל עליו ועליכם את התהליך.

מה חשוב לדעת על בתי אבות בחולון?

מספר בתי אבות בחולון ובסביבתה הוא מועט יחסית ובבתי האבות הקיימים אין מענה מתאים לקשישים סיעודיים ולתשושי גוף ונפש. עיקר המיקוד הינו במתן מענה לבני "גיל הזהב" הנחשבים לעצמאיים מבחינת התיפקוד הפיזי והמנטלי והמחפשים מסגרת חברתית עם מעטפת רגשית חמה. בחלק מבתי האבות בחולון ניתן למצוא שירותים משלימים המיועדים לקשישים שעברו תאונות דרכים או מתאוששים מניתוח או לכאלה העוברים תקופת הסתגלות זמנית לאחר ירידה בתפקוד הפיזי שלהם והם זקוקים למקום חם ואינטימי לשם התאוששות וחזרה מהירה לשגרה. לרוב, מתבצעת הפניה לקבלת שירותים ייחודיים אלה באמצעות שירותי הרווחה בעיר.

בתי האבות מספקים מסגרת חברתית מלאה ופעילה לקשישים המעוניינים לחיות בסביבה שקטה, שלווה וירוקה אך גם קרובה ברמת מרחק הליכה ממרכזי הקניות והתרבות בעיר חולון. במקום ניתן מגוון רחב של אירועים ופעילויות כגון: הרצאות, טיולים, פעילויות ספורט וביקור במוזיאונים ובפארקים בהם משופעת העיר חולון, ומייצרים להורה סביבה נעימה לשהות בה, התורמת, יחד עם שאר היתרונות, לשיפור באיכות חייו.

עיקר המענה שמספקים בתי האבות בחולון הוא כאמור לצורך חברתי או לתקופות גישור בשל ירידה זמנית בתפקוד הפיזי, ולכן, קיימת חשיבות רבה לבצע את המהלך בשיתוף מלא עם ההורה, שהינו כשיר קוגניטיבית לקבל בעצמו את ההחלטה.

עודדו את ההורה שלכם לקחת חלק פעיל בתהליך המעבר דרך הסברת היתרונות המרובים הקיימים בבית האבות בחולון והראו לו כיצד הוא עשוי לשפר את איכות חייו באמצעות בית חם וסביבה חברתית מחבקת ונעימה.

חשוב שהמקום יתאים להורה ולא להיפך. לכן בצעו עימו מיפוי צרכים אישיים, רפואיים וחברתיים מדויק ומסודר כי זה הבסיס לכל תהליך החיפוש. בשלב הבא יש לבחון מה התקציב העומד לרשותכם. חשוב לבחון את כל הביטוחים הקיימים שלכם בקופות החולים ובחברות ביטוח למיניהן, שעשויים להקל עליכם בנושא המימון. כשיש בידיכם את התקציב וברורים לכם צרכי ההורה, זה הזמן להתחיל לחפש את בית האבות המתאים בחולון או בסביבתה הקרובה.

במידה שההורה הוא תושב העיר חולון, ישנה חשיבות לבחור בבית אבות בעיר חולון. בשל מיעוט בתי האבות בעיר, ניתן לשקול להכניס את ההורה לבית אבות בסביבתה הקרובה של העיר חולון, למשל בבת ים או באזור. בית אבות קרוב לסביבתו הטבעית של הקשיש יאפשר לו לשמור על קשר הדוק וביקורים שוטפים עם בני משפחתו ואף עם מעגל החברים הקרוב אליו. בתי האבות בחולון ובסביבתה קרובים לאזורי קניות ומסחר וניתן להגיע אליהם באמצעות תחבורה ציבורית זמינה לאורך כל שעות היום, מה שיאפשר לקשיש להמשיך בשגרת חייו העצמאית והמוכרת כפי שהייתה עד כה.

בתי האבות בעיר חולון מספקים מעטפת רפואית לדיירים לאורך כל שעות היממה הכוללת השגחה רפואית בידי צוות טיפולי מיומן. בנוסף, מעניקים בתי האבות שירותים סוציאליים ופסיכולוגיים לקשישים בכדי לשמור על מצבם המנטלי ובריאותם הנפשית. קיים קשר הדוק בין בתי האבות בחולון לבית החולים וולפסון בעיר ולקופות החולים השונות מה שמאפשר קיום שיתופי פעולה בין הגופים בהתאם לצרכי הקשישים.

כדי לקצר את תהליך החיפוש ניתן להיעזר בשירותיה של חברת ליווי, ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות בחולון. החברה תלווה אתכם ללא עלות משלב מיפוי הצרכים ועד לשלב האיכלוס וההתאקלמות. החברה שבקיאה בבתי האבות בעיר חולון, תתלווה אליכם לסיורים המוקדמים שתערכו בבתי האבות השונים ותסייע לכם בנושאי המימון, ההכוונה מול הרשויות השונות לשם קבלת אישורים וזכאויות למיניהן וניהול מו"מ מול בית האבות.

שימוש בשירותיה של חברת ליווי והשמה יקצר לכם את הדרך ויחסוך לכם הרבה מאוד זמן ומשאבים וייתן לכם שקט נפשי. תקבלו שירות מקצועי, חם ואמין שילווה אתכם צעד אחר צעד למציאת פתרון הדיור המיטבי לקשיש במרכז ליקיריכם.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

בעמוד תיחשפו לרשימת המלצה שיצרה חיה, המכילה בתי אבות שנמצאים בחולון.

בתי האבות בחולון המוצגים בעמוד נבחרו בקפידה על ידי חיה ומבוססים על היכרות מעמיקה שלה עימם ועם תהליך המעבר לבתי אבות. על כל בית אבות בנפרד תוכלו לקרוא מידע שחשוב לדעת לגביו, על מנת שתוכלו להבין האם הוא מתאים לכם. בתי האבות כולם נבחרו על סמך שיקול דעת מקצועי ונסיון רב, אך יחד עם זאת נבדלים זה מזה בפרמטרים רבים, ובאמצעות המידע שמוצג על כל אחד תוכלו להבין את ההבדלים ולבחור את המקום שעונה על דרישתכם בצורה הטובה ביותר.
 

רשימת בתי אבות בחולון

בית הורים רבקה

משען בחולון

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן