בתי אבות בבני ברק - צוות רפואי מחזיק בידיים של אחד מהקשישים ומסייעת לו

בתי אבות בבני ברק

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות בבני ברק

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-18 שנות ניסיון. 

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי אבות בבני ברק

מגיע שלב בו נידרש לקבל החלטה להעביר את ההורים שלנו לבית אבות. אנו זוכרים את כל מה שעשו עבורנו לאורך השנים ורוצים בשבילם את הטוב ביותר.

קשה לנו לראות אותם יושבים לבדם בבית, בבדידות עמוקה, מתקשים לתפקד כמו פעם ומתחילים לפתח בנו תלות שנעזור להם כמעט בכל דבר – החל מפעולות שגרתית בבית כמו רחצה וניקיון דרך קניות ובישולים וכלה בהתניידות ממקום למקום. זה הזמן למצוא להם פתרון דיור שיהווה עבורם בית. מקום בו נוכל להמשיך ולבקר אותם לעיתים תכופות ובשאר הזמן נוכל להיות רגועים שהם מטופלים בידיים הטובות ביותר וחיים בצורה איכותית ומהנה.

מה חשוב לדעת על בתי אבות בבני ברק?

העיר בני ברק מונה כ- 200,000 תושבים והינה עיר בעלת צביון דתי – חרדי. בתי האבות בעיר בני ברק בחלקם מותאמים לאופי האוכלוסייה המקומית: דתיים שומרי מצוות וחרדים אדוקים ולסגנון החיים הדתי. עם זאת, אחוז בתי האבות המיועד לדתיים נמוך מאחוז בתי האבות המתאימים לחילוניים, לכן, מומלץ לבדוק מראש את אופי המקום ואת האפשרות של הקשיש לחיות בו באורח חיים דתי מלא.

בתי האבות בבני ברק מתאימים הן לקשישים עצמאיים והן לקשישים סיעודיים, סיעודיים מורכבים ותשושי הנפש. בתי האבות הללו מחזיקים באיבזור ובציוד רפואי מהחדשים והמשוכללים הקיימים בשוק ופועלים תחת פיקוח ורישיון של משרד הבריאות.

במקום פועל צוות רפואי מיומן, שכולל לצד הרופאים, המטפלים והאחיות גם עובדים סוציאליות, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, תזונאים ואבות בית, הדואגים לכל צרכיהם, קשובים אליהם ונותנים להם מענה זמין ומיידי.

בנוסף, מציעים בתי האבות בבני ברק סל של פעילויות תרבות וחברה על מנת למלא את זמנם הפנוי של הדיירים ולהעשיר את שהותם במקום. בתי האבות מספקים גם שירותים נוספים כגון: שירותי כביסה וניקיון, מספרה, מזנון ובית כנסת.

איך מוצאים בית אבות בבני ברק?

ההורים שלכם הינם תושבי בני ברק ואתם מחפשים עבורם פתרון דיור בעיר? חשוב שתדעו שקיימים בתי אבות שיספקו להם מענה רפואי ונפשי למצבם וגם יאפשרו לדתיים שביניהם להמשיך ולהחזיק בסגנון החיים הדתי בו הם מורגלים.

כשמדובר בבתי האבות המיועדים למגזר הדתי – החרדי, ייכללו בבתי האבות מספר שירותי דת מרכזיים:

  • קיים במקום בית כנסת פעיל, המאפשר תפילות לאורך כל שעות היום, כולל טקס הוצאת ספרי תורה, תפילות מאורגנות בחגים ושיעורי תורה וגמרא לאורך כל ימות השבוע.
  • שמירה על השבת המהווה ערך עליון עבור הציבור הדתי ומתאפשרת גם בבית האבות.
  • כשרות באוכל – האוכל בבית האבות הדתיים הינו כשר למהדרין ובמקום מקפידים בנושא הכשרת הכלים והפרדת מטבחים.
  • בבתי האבות מקפידים לחגוג את חגי ישראל כהלכתם.
  • בבתי האבות החרדיים מתבצעת הפרדה בין גברים לנשים.
  • פעילויות חברתיות כגון: הרצאות וסיורים בעלי גוון דתי.

מעבר לנושא הדת קיימים שיקולים נוספים שכדאי וחשוב לקחת בחשבון כשמחפשים להורים בית אבות בבני ברק. הדבר הראשון הוא להבין מה התקציב העומד לרשותכם ומהי היכולת הכלכלית של ההורה לאחר שמיציתם את כל הזכויות הכלכליות והסוציאליות מול הרשויות המתאימות ובדקתם את כל הביטוחים שיש לכם כולל אלה הקיימים בקופות החולים.

אומנם נרצה לבחור להורים שלנו את המקום הטוב ביותר מבלי לאפשר לשיקולים כלכליים להכתיב את הבחירה שלנו, אך לא תמיד המציאות מאפשרת זאת. הרבה פעמים נגלה כי מה שיכריע את ההחלטה שלנו קשור בתקציב ולכן יש לבחון נושא זה בכובד ראש.

בשלב הבא נבחן הצרכים הרפואיים, הנפשיים והאישיים של ההורה. בנושא הרפואי וכשמדובר בקשיש שעשוי להיות סיעודי יש להיעזר במבחן ADL מטעם הביטוח הלאומי שבוחן ביצוע 6 פעולות בסיסיות ביניהן: רחצה, אכילה, ניידות ועוד וקובע על פיהן את רמת הסיעודיות של הקשיש. צורך אישי יכול להיות קשור בנושא תקשורת, כלומר שפת האם של ההורה. אם ההורה מדבר למשל יידיש חשוב למצוא מקום בו יימצא דובר השפה בצוות הרפואי המטפל ואפילו בקרב הדיירים.

וכמובן שיקול חשוב לא פחות משני אלה הינו המיקום הגיאוגרפי של בית האבות. חשוב שהמקום יהיה קרוב ככל שניתן לילדיו ולנכדיו של הקשיש כך שיוכל לשמור עימם על קשר רצף וליהנות מביקורים תכופים.

בתי אבות המשמשים את המגזר החרדי ממוקמים לרוב בלב השכונות הדתיות  של העיר על מנת להקל על בני משפחתו של הדייר את הביקורים במקום ולהקל עליו להמשיך את אורח החיים הדתי.

הדבר הנכון ביותר הוא לחפש בית אבות בבני ברק יחד עם ההורה.  אם הוא סיעודי או תשוש נפש ואינו מסוגל להיות שותף החלטה, תיאלצו לעשות זאת עבורו ולהתכונן לכך שייתכן שיצוצו בעיות בתהליך ההסתגלות שלו לבית האבות.

לאור ריבוי פתרונות הדיור הקיימים והמעורבות הרגשית של כל הצדדים בתהליך כדאי להיעזר במומחים בתחום על מנת להקל על החיפוש והמעבר לבית האבות. קיימות חברות ליווי וייעוץ אשר מלוות אתכם לכל אורך התהליך ואינן גובות תשלום בעבור השירות. אותן חברות בקיאות בענף בתי האבות בבני ברק והאזור, יודעות איזה פתרון דיור מתאים לאיזו אוכלוסייה וצורך, וכך יוכלו להתאים ליקיריכם את המקום המיטבי עבורו שלוקח בחשבון את כל השיקולים. ואותן חברות יגיעו עמכם לסיורים בבתי האבות יעזרו לכם בבדיקת הזכאות לסיוע במימון, בניהול המשא ומתן מול בית האבות ועד לשלב המעבר לבית האבות וההסתגלות למקום. הליווי מקצועי ונותן גם תמיכה רגשית ומבטיח לכם שקט נפשי בכל הקשור להורים.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

בעמוד זה נמצאים מספר בתי האבות המומלצים שפועלים בבני ברק.

תחת כל אחד מבתי האבות מבני ברק אשר מופיע באתר, יופיעו פירוט של מידע ונתונים רלוונטים שחשוב לדעת. איסוף בתי האבות ואפיונם נעשה על ידי חיה לאחר שנים רבות של נסיון והיכרות מעמיקה עם עולם זה. לכן, באמצעות העמוד תוכלו לקבל הכוונה והמלצה אודות סוג בית האבות המתאים במרכז שעונה על הצרכים והדרישות שלכם בצורה המיטבית. המעבר למגורים בבית אבות איננו תהליך פשוט, וחשוב לייחס תשומת לב לתהליך בחירת המקום הנכון ביותר עבורכם או עבור יקיריכם.

רשימת בתי אבות בבני ברק

מרכז גריאטרי הדסים

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן