בתי אבות בפתח תקווה

בתי אבות בפתח תקווה

עזרה במציאת בית אבות בפתח תקווה

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, עוזרת למפשחות כבר למעלה מ-18 שנה 

"אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !"״

 

 

נגן וידאו
לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

שיקולים בבחירת בתי אבות בפתח תקווה

כאשר מחפשים בית אבות להורים חשוב לקחת בחשבון מספר שיקולים על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור ההורה. 

מצבו הרפואי והנפשי של הקשיש, המיקום של בית האבות, סל השירותים שהוא מציע, היכולת הכלכלית של הקשיש והתקציב העומד לרשות בני המשפחה, כמו גם העדפות אישיות נוספות של ההורה ובני משפחתו.

אחד השיקולים החשובים בבחירת בית אבות להורים הוא נושא המיקום הגיאוגרפי.

כשמדברים על מיקום בית האבות להורה, חשוב לבחון את המרחק ממקום מגוריו הטבעי של הקשיש טרם כניסתו לבית האבות, ולוודא שיאפשר לו להמשיך באורח החיים אליו הוא מורגל. 

נושא הקרבה העתידית לילדים ולנכדים מהווה שחקן משמעותי בבחירה שכן קיימת חשיבות גבוהה לשמירה על קשר רציף וקרוב עם המשפחה. כמו כן, חשובה הקרבה למרכזי קניות, מרכזיים רפואיים ומקומות בילוי כך שהקשיש יוכל להמשיך ולשמור על עצמאותו ואורח חיים המוכר לו ואף להגיע עצמאית למקומות שונים באמצעות תחבורה ציבורית.

כשמדובר בבתי אבות בפתח תקווה נושא המיקום מורכב אף יותר, שכן זו אחת הערים בה קיים המספר הרב ביותר של בתי אבות ביחס לערים אחרות בארץ בעיקר בשל גודלה של העיר והגיל המבוגר יחסית של תושביה. 

נתון זה, מקשה אף יותר על בחירת בית האבות בפתח תקווה. כמו כן, בשל גודל העיר ייתכן מצב בו נסיעה לבית אבות בפתח תקווה עשויה לקחת למעלה משעה כשאתם נדרשים להגיע לצידה השני של העיר ובזמנים של עומס בכבישים, מה שעשוי לפגוע בקשר הרציף והתדיר עם ההורים.

מן הצד השני, ריבוי בתי האבות בעיר פתח תקווה מהווה גם יתרון משמעותי. אם ההורים גרים בפתח תקווה ואתם מחפשים להם בית אבות בעיר, כזה שיאפשר להם להישאר לגור בסביבה המוכרת שלהם, תוכלו לבחור להם מתוך מגוון רחב מאוד של בתי אבות בפתח תקווה, החל מבתי אבות רגילים, דרך בתי אבות סיעודיים וכלה במוסדות המתאימים לזקנים גריאטריים ולתשושי נפש. 

כאמור, המגוון בעיר רחב מאוד, בהשוואה לערים אחרות בארץ. בכ- 10 בתי אבות בעיר קיימות מחלקות סיעודיות, בנוסף קיימים כ- 5 בתי אבות בפתח תקווה הכוללים מחלקות לתשושי נפש וכ – 5 נוספים המתאימים לתשושי גוף.

בתי האבות בעיר פתח תקווה נותנים לכם מענה מקיף ומלא כמעט לכל מצב נפשי או רפואי בו נמצא ההורה.

איך בוחרים בית אבות בפתח תקווה?

מהרגע שבו בני משפחתו של הקשיש אינם יכולים לטפל יותר בהורה, או כאשר הקשיש נהיה סיעודי ונדרש טיפול שוטף ואינטנסיבי המותאם למצבו החלופה הטובה ביותר למגורים בבית הינה מציאת בית אבות שייתן את המענה הטוב ביותר לצרכיו של הקשיש. 

כיוון שמדובר בחיפוש בית ובנושא המערב פן רגשי עמוק הן של המשפחה והן של הקשיש נדרש לעשות את הבחירה הנכונה ולבחון בקפידה את החלופות השונות, על מנת להיטיב עם מצבו של הקשיש.

אחרי שמגדירים את התקציב וגבולות היכולת הכלכלית של הקשיש ובני המשפחה וכן את מצבו הרפואי והנפשי של הקשיש מומלץ לבחון מתוך רשימת בתי האבות בעיר פתח תקווה את פתרונות הדיור המתאימים ביותר לצרכים שהועלו. 

בתי האבות במרכז כלל עיר פתח תקווה מחולקים כאמור למספר סוגים: בתי אבות בפתח תקווה רגילים, בתי אבות סיעודיים, דיור מוגן, בתי אבות לתשושי נפש ולתשושי גוף ובתי חולים גריאטריים, כשנדרש להתאים את המקום לקשיש ולא להיפך. 

מומלץ וחשוב לערוך סיורים בבתי האבות בפתח תקווה בשעות שונות של היום ולבחון את תנאי המחייה, הצוות הרפואי והמיכשור, האוירה במקום, סדר היום, סל השירותים והפעילויות ועוד ולקבל המלצות ממקורות ראשוניים, דהיינו הדיירים במקום ובני משפחותיהם. 

כדאי מאוד להגיע מוכנים לסיורים הללו עם שאלות שהכנתם מראש בכדי שתוכלו לקבל את התמונה המלאה והמציאותית על המקום.

באופן ברור וטבעי קיים חשש גדול מעצם השינוי במקום המגורים והפחד מאובדן העצמאות והניתוק מהמשפחה ולכך מתווספת הדחיפות הנובעת מהמצב הבריאותי או הפיזי בו נמצא הקשיש. 

כל אלה מעמידים את בני המשפחה בלחץ גדול ובמצב כמעט בלתי אפשרי למציאת פתרון מהיר, מתאים ויעיל בעצמם להורים.

איך ניתן לקצר ולהקל את תהליך החיפוש?

ניתן לקצר ולהקל את תהליך החיפוש המורכב והרגשי אחר בית אבות מתאים בעיר פתח תקווה ולקבל את עזרתי, ללא עלות ומכל הלב בכל התהליך. 

אני בקיאה בענף בתי האבות בכלל ובעלות היכרות מעמיקה עם בתי האבות בעיר פתח תקווה. 

אני מלווה אתכם יד ביד עד למציאת המקום המתאים ביותר ואף עושה זאת ללא כל תמורה כספית.

אני מלווה אתכם החל משלב מיפוי הצרכים הרפואיים, הנפשיים והאישיים דרך מיצוי הזכויות הכלכליות והסוציאליות מול הגופים והרשויות השונות ובחינת היכולת הכלכלית שלכם ועד לביצוע סיורים משותפים בבתי האבות השונים, ניהול המו"מ, סגירת ההסכם והאכלוס במקום. 

אסייע לכם למצוא בית אבות בפתח תקווה, המתאים ביותר ליקיריכם ובפרק זמן קצר ותחסוך לכם הרבה זמן, טרדות וכאבי ראש מיותרים.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

רשימת בתי אבות בפתח תקווה

דילוג לתוכן