בתי אבות ברעננה - תמונה של אישה מבוגרת בעלת טיפול רפואי מקצועי

בתי אבות ברעננה

עזרה במציאת בית אבות ברעננה

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, עוזרת למפשחות כבר למעלה מ-18 שנה 

"אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !"״

 

 

נגן וידאו
לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

שיקולים בבחירת בתי אבות ברעננה

בעשורים האחרונים אנו עדים ליותר ויותר פתרונות דיור המתאימים לבני "הגיל השלישי". עם הגידול בכמות בתי האבות ומוסדות הדיור המוגן גדלים גם חוסר האונים והדילמות בפניהם אנחנו ניצבים נוכח המבחר הרב של האפשרויות העומדות בפנינו.

ישנם כמה פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון כשבוחרים את פתרון הדיור האידיאלי להורים והם אלה שישפיעו על ההחלטה שניקח.

איך נבחר בית אבות מתאים ברעננה?

אחד השיקולים המכריעים המשפיעים על ההחלטה בבחירת בית אבות ברעננה הינו מצבו הרפואי והנפשי של ההורה. האם ההורה יוכל לחיות בגפו ולנהל אורח חיים עצמאי? האם מצבו הקוגניטיבי התדרדר והוא נדרש להיות תחת פיקוח במרבית שעות היום? האם הוא נדרש להשגחה רפואית? או לביצוע בדיקות ברמה תכופה? אלה השאלות שמכוונות אותנו בבחירת אופציית הדיור המתאימה ביותר להורה.

לפעמים נראה לנו שאנחנו יודעים הכי טוב מה נכון להורים שלנו, אולם חשוב לא לקבל את ההחלטה בשבילו ולשתף אותו בתהליך וזאת בהנחה שהוא כשיר לקבל את ההחלטה.

בסופו של דבר הוא זה שיבלה את זמנו בבית האבות ברעננה ועל כן ישנה חשיבות רבה שהמקום יהיה מקובל עליו.

אנחנו אומרים לעצמנו שאנחנו רוצים את הכי טוב עבור אבא ואמא אולם בהרבה מאוד מקרים נושא התקציב הוא זה שמכתיב את ההחלטה.

העלות החודשית של בתי אבות ברעננה עשויה להגיע לסכומים גבוהים מאוד וזאת מבלי לקחת בחשבון את הפיקדון שמפקידים כשההורה נכנס לדיור ויכול להגיע למאות אלפי ₪.  

אופציית דיור מעין זו עשויה להתאים למשפחות אמידות ולמי שיכולתו הכלכלית מאפשרת זאת וכך כל משפחה צריכה לבחון מה התקציב העומד לרשותה בתחילת תהליך החיפוש ולמצוא פתרונות דיור המסגרת אותו תקציב.

שיקול נוסף וחשוב מאוד הינו המיקום הגיאוגרפי. גם אם מצאתם בית אבות מדהים אך הוא רק מכם ומסביבתו המקורית של ההורה בשרון, כנראה שלא תבחרו בו שכן לא תרצו ששיקולי מרחק ונסיעה ישפיעו על ההחלטות שלכם לבקר את ההורים ולשמור עימם על קשר הדוק.

נקודה נוספת שחשוב לדעת הינה שכל בית אבות ברעננה ובכלל פועל בפיקוח ותחת רישיון של משרד הבריאות או הרווחה. אחת לתקופה אמור להגיע נציג מטעם אותו גוף ממונה ולוודא שהמקום פועל בהתאם לנהלים ולתקנים שנקבעו.

אין כמו מראה עיניים…

כל השיקולים עד לנקודה זו נוגעים בצרכים של ההורה ובצרכי המשפחה. כשמתחילים את החיפוש אחר בית אבות מתאים ברעננה חשוב להגיע למקום, בשעות שונות של היום ולהתרשם ממנו; מהאווירה, מהנראות של המקום, מההיגיינה, מהצוות, לדבר עם דיירים ובני משפחותיהם.

איך ניתן לייעל את תהליך החיפוש?

תמיד ניתן ורצוי להיעזר  בגופים המתמחים בליווי ובהכוונה לפתרונות דיור שונים ל"גיל השלישי". הגופים בקיאים היטב בתחום בתי האבות ברעננה ויעזורו לכם לעשות את ההתאמה הטובה ביותר של המקום לצרכים של יקיריכם.

הגופים יספקו לכם ליווי מקצועי ורגשי צמוד לכל אורך תהליך החיפוש ועד לשלב האיכלוס.

יחד עימכם הגופים ימפו את הצרכים של ההורה, יעזורו לכם להגדיר את התקציב העומד לרשותכם כולל בדיקת כל הזכאויות לסיוע במימון. הגופים ילוו אתכם בסיורים לבתי האבות השונים ברעננה ואף סייע בשלב המו"מ מול המקום הנבחר וכמובן ימשיכו וילוו אתכם עד לשלב האיכלוס ותום ההתאקלמות במקום.

הגופים מספקים את השירותים השונים ללא עלות ומספקים מענה מהיר מאוד ואפקטיבי, אפילו תוך 24 שעות במקרים דחופים.

 

רקע כללי על בתי אבות ברעננה?

רעננה זו עיר בה מצויה כמות רבה יחסית של בתי אבות יוקרתיים, אשר מתאימים לקשישים עצמאיים, סיעודיים, סיעודיים מורכבים, תשושי נפש ומחלקות שיקומיות. בתי האבות ברעננה מתאימים לקשישים מאזון השרון המחפשים מקום שקט ואיכותי במרכזה של עיר. חלק מבתי האבות ממוקם בסמוך לפארק הירוק רחב הידיים המצוי בעיר ובסמוך למרכזי קניות ובילוי. בתי האבות והדיור המוגן מעניקים שירות רפואי מקצועי וצמוד לדיירים ובמקביל מתקיימות במקום פעילויות העשרה חברתיות ומגוון חוגים ומתקנים כגון: חוגי אומנות, ערבי שירה וקונצרטים, ברידג', טיולים, מכון כושר, ספריה, בריכה ועוד. כל אחד מהדיירים יכול לבחור לעצמו את הפעילויות החברתיות והתרבותיות המתאימות לשגרת חייו וזאת בהתאם למצבו הרפואי ולתחומי העניין שלו.

בסל השירותים הרחב ניתן למצוא מעבר לטיפול השוטף והמסור של האחיות, המטפלים והרופאים  גם טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, שיעורי התעמלות, ייעוץ סוציאלי, טיפול פסיכיאטרי, הערכה תפקודית ועוד.

צוות המטפלים והעובדים בבתי האבות ברעננה הינם מהשורה הראשונה. כולם מקצועיים מאוד ובעלי ניסיון רב שנים בתחום. הצוות במקום מעניק לדיירים יחס חם ואוהב, עם הרבה סבלנות והקשבה. הצוות מעורה במצבם הרפואי והאישי של הדיירים ומעניקים להם בית בטוח, באווירה נעימה ושלווה, המבטיח איכות חיים גבוהה.

אם ההורה שלכם גר באזור השרון ורעננה נמצאת באזור אותו סימנתם כמקום מגורים מתאים, ערכו רשימה של כל בתי האבות בעיר שעונים על הצרכים הרפואיים, הנפשיים והאישיים של ההורה.

חשוב מאוד לערוך סיורים במקומות השונים ואפילו להגיע לבתי האבות מספר פעמים בשעות שונות של היום על מנת לקבל תמונה מלאה של המקום ואף לשוחח עם הדיירים במקום בכדי לקבל המלצות ממקור ראשון.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

רשימת בתי אבות ברעננה

אחוזת בית

 

דילוג לתוכן