צוות רפואי בבתי אבות בנתניה משחקת עם אישה קשישה

בתי אבות בנתניה

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות בנתניה

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

השירות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-18 שנות ניסיון. 

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי האבות בעיר נתניה

חיפוש אחר בית חדש להורים – דיור מוגן, בית אבות רגיל או סיעודי הוא סוג של פרויקט, שרוב האנשים נתקלים בו בפעם הראשונה והוא גוזל מהם לא מעט משאבי זמן כמו גם משאבים רגשיים. הצורך מתעורר כשבני המשפחה כבר לא מסוגלים לקחת על עצמם יותר את הטיפול בהורים שמצבם הרפואי מתדרדר או כאשר ההורה נהיה סיעודי. זה מצריך מאיתנו לדעת איך לנהל נכון את תהליך החיפוש על כל האתגרים והחששות המתלווים אליו -הן הכלכליים והבירוקרטיים כמו גם הצרכים הרגשיים של ההורים ובני המשפחה וכל זה לעיתים תחת אילוץ של מציאת פתרון בתוך פרק זמן קצר מאוד, לפעמים אף תוך 24 שעות.

חיפוש אחר בתי אבות בנתניה הינו חלק ממגמה שמאפיינת את העיר בשנים האחרונות.

נתניה נמצאת במקום מאוד גבוה במספר בני ה- 65+ הגרים בה, בהשוואה לערים אחרות בארץ ומכאן, שכבר אלפי תושבים כבר מתגוררים בבתי האבות השונים ברחבי העיר נתניה ומדי שנה מצטרפים אליהם עוד ועוד קשישים המחפשים להיטיב את חייהם באמצעות אחד מפתרונות הדיור המצויים בעיר.

החיים בבתי האבות בעיר נתניה מועילים לקשישים שמוצאים בהם מפלט מהבדידות העמוקה המאפיינת רבים מהם ומהווים מסגרת רפואית וחברתית הולמת לצרכי הקשיש. מגוון הפעילויות והשירותים שמציעים בתי האבות בעיר נתניה לקשישים המתגוררים בהם מאפשרים להם להמשיך בשגרת החיים המוכרת להם והמשמשת עבורם כעוגן, כשהם ממשיכים להתגורר בקרבת מקום המגורים הקודם שלהם, קרוב לבני משפחתם ולמרכזי בילוי וקניות המאפשרים להם לשמור על שגרת היום ועל עצמאותם.

הצטרפות לאחד מבתי האבות בעיר נתניה מבטיחה לקשישים טיפול רפואי מקצועי וצמוד בידי צוות של אחיות ומטפלים מקצועיים, שעברו הכשרה מתאימה וכן בחלק מבתי האבות קבלת ליווי סיעודי בהתאם לצרכי הקשיש כולל מיכשור רפואי מתקדם וכן טיפולים משלימים.

בבתי האבות בנתניה, בדומה לשאר בתי האבות בארץ מתקיים סדר יום מגוון ופעיל, המהווה מסגרת לקשישים ומאפשר להם מגוון פעילויות העשרה חברתיות, כגון: השתתפות בסדנאות, הרצאות, יציאה לטיולים, וכן פעילות גופנית סדורה הכוללת שיעורים עם מדריכת אימון גופני ופעילויות שונות בבריכת השחייה המצויה בחלק גדול מבתי האבות.

כמה יעלה לנו בית אבות ?

מצבו הבריאותי של ההורה מתדרדר ואתם מתחילים לחשוב על האפשרות להעביר אותו לאחד מבתי האבות בנתניה. ההורה יידרש לצוות רפואי מקצועי צמוד ונושא העלויות מייצר אצלכם חשש גדול. אחת הסיבות המשמעותיות המעכבות ולפעמים אף מונעות מעבר לבית אבות הינה העלות הגבוהה של בית האבות והחשש כי בני המשפחה לא יוכלו לעמוד בתשלומים החודשיים הגבוהים. חשוב לברר כיצד ניתן למצות את כל הזכויות הרפואיות והכלכליות להן אתם זכאים, ביטוחים שקיימים, ביטוחים משלימים שמספקות קופות החולים ועוד. "קוד משרד הבריאות" והתהליך המתלווה אליו מספק הסבר מפורט המתייחס לגובה התשלום לבית האבות אל מול אפשרויות המימון הנגזרות מיכולתו הכלכלית של הקשיש.

איך נדע באיזה בית אבות לבחור?

המיקום הגיאוגרפי משמעותי ביותר להמשך קיום קשר סדיר ורציף עם המשפחה ולכן מצאו מקום שקרוב אליכם, כך המרחק לא ישמש כתירוץ לתכיפות נמוכה של הביקורים, ואם ניתן, גם עם זיקה למקום מגוריו הקודם של הקשיש.

שבו עם ההורה ובדקו עימו מה חשוב לו, עשו מיפוי של כל הצרכים הנפשיים והרפואיים של ההורה (הצרכים הרפואיים נקבעים בהתאם למבחן ADL של הביטוח הלאומי, הבוחן 6 פעולות בסיסיות הקשורות במעברים ממצבי שכיבה לישיבה ולעמידה, יכולת ניידות של הקשיש ופעולות של רחצה, התלבשות, יכולת שליטה על סוגרים והיכולת לאכול ולשתות בעצמו. מי שלא מצליח לבצע יותר מ- 3 פעולות בעצמו, ייחשב כסיעודי וישנן אף וריאציות שונות לקביעת רמות סיעודיות).

אחרי שסיימתם את המיפוי והגדרתם מהם הדברים החשובים ביותר לקשיש ולבני המשפחה, מצאו את בתי האבות בעיר נתניה הנותנים את המענה הטוב ביותר לצרכים שלכם. הכלל החשוב ביותר כשבוחרים בית אבות הינו שהמקום יתאים להורה ולא להיפך !

ערכו רשימה של בתי האבות בעיר ותאמו ביקורים במקום. הכינו מראש שאלות שאתם רוצים לשאול את הצוות ואף את הדיירים המקומיים. הגיעו לבית האבות והתרשמו מהאווירה, מתנאי המחייה, אם ההורה שלכם דובר שפה מסוימת בדקו האם יש במקום קשישים נוספים הדוברים את אותה השפה, מה שעשוי להקל עליו את ההסתגלות למקום. בדקו האם בית האבות עושה שימוש במיכשור רפואי בעל טכנולוגיות מתקדמות ומה רמת המיקוד על השירותים הרפואיים הניתנים במקום. נושא זה חשוב במיוחד כאשר מסתכלים קדימה, בעוד כמה שנים כאשר יש סיכוי שההורה יזדקק לטיפול רפואי צמוד יותר או שמא יהיה סיעודי.

תוכלו להיעזר בחברות המתמחות בליווי והשמה בכדי למצוא בית חם ליקיריכם. לחברות היכרות מעמיקה עם ענף בתי האבות והדיור המוגן והיא נסמכת גם על המלצות ממקור ראשון של לקוחותיה בבתי האבות השונים.

חברת הליווי תתן לכם מעטפת מקצועית ורגשית לכל אורך התהליך החל משלב מיפוי הצרכים החברתיים והבריאותיים, דרך מיצוי הזכויות הסוציאליות והכלכליות מול הרשויות והתייחסות לתקציב וליכולת הכלכלית של ההורה.

חברת הליווי תערוך יחד איתכם סיורי היכרות והתרשמות בבתי האבות ותלווה את התהליך כולל הבירוקרטיה הנלווית והכוונה מול הרשויות בנוגע להוצאת אישורים ומידע על הזכויות ועד להשלמת האיכלוס וההתאקלמות במקום.

שימוש בשירותי חברת הליווי יבטיח לכם תהליך מהיר, מקצועי ויעיל, שיפחית את החששות של ההורים וייצר גם לכם שקט נפשי.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

בעמוד מופיע ריכוז בתי האבות ובתי הדיור המוגן שפועלים בעיר נתניה.

רשימת בתי האבות הפועלים בנתניה מכילה מידע ונתונים חשובים אודות בית האבות שמבדילים אותו מהאחרים וכך תוכלו למקד את בחירתכם תוך הבנת השוני בין המקומות. המידע נאסף במשך שנים על ידי חיה ומכיל דגשים והמלצות מקצועיות שיעזרו לכם לנהל את תהליך המעבר בצורה איכותית ושקולה, ולהתמודד איתו בצורה המיטבית שתניב את הבחירה הטובה ביותר.

רשימת בתי אבות בנתניה

אחוזת השרון

בית עמי

גרינשטיין

לב גנים

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן