מנהלת בתי אבות בכפר סבא עובדת עם אישה זקנה כדי לשפר את התפקוד שלה

בתי אבות בכפר סבא

ייעוץ והכוונה למציאת בית אבות בכפר סבא

רות ללא עלות ומכל הלב

חיה רמתי, למעלה מ-18 שנות ניסיון. 

״אשמח לעזור באופן אישי, עד למציאת בית אבות המתאים ביותר עבור הוריך !״

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

רקע על בתי אבות בכפר סבא

ההורים מתבגרים ואתם מחפשים עבורם בית אבות או דיור מוגן. אין לכם מושג איפה מחפשים בית אבות? ואיך בכלל מתחילים? שכן עבור רוב האנשים זו הפעם הראשונה בה הם נתקלים בפרויקט מסוג זה. על מנת למצוא את בית האבות המתאים ביותר להורה שלכם, צריך לקחת בחשבון מספר שיקולים חשובים כמו התקציב וגובה המימון לו זכאי ההורה, הקרבה הגיאוגרפית לבני המשפחה וכמובן מצבו הבריאותי והנפשי של ההורה.

ההחלטה לעבור לבית אבות

ברגע שאספתם את כל הנתונים הנדרשים לקבלת ההחלטה, מתחילה ההתלבטות האמיתית – לאיזה בית אבות לרשום את ההורה? האם במרכז הארץ או קרוב יותר לבית ובאזור שקט? בבית אבות חדש שהוא יותר יפה חדיש והיגייני או במקום ותיק ובעל ניסיון?

במרבית המקרים, ההחלטה להעביר את יקיריכם לבית אבות נעוצה בסיבות בריאותיות; הידרדרות במצב הפיזי או הנפשי, ההורה אחרי ניתוח וזקוק להשגחה רפואית ולטיפול צמוד, ירידה בתפקודים היומיומיים: קושי בביצוע פעולות בסיסיות באופן עצמאי כגון: להתקלח, לאכול או לקום מהמיטה בעצמו או הרעה במצבו הנפשי.

עם זאת, ההחלטה לעבור לדיור מוגן או לבית אבות לא חייבת לקרות ממניע רפואי. בתי האבות מהווים מסגרת מאורגנת ומקיפה לצרכי הקשיש ומספקים לו מעטפת רחבה של שירותים המשפיעים הן על מצבו הרפואי, באמצעות טיפול רפואי צמוד והשגחה אישית והן על איכות חייו, באמצעות הדאגה לצרכיו האישיים והחברתיים. מגוון האירועים והפעילויות שמספק בית האבות כגון: הרצאות, טיולים, פעילויות ספורט ועוד מותאמים ל"גיל השלישי" ומייצרים להורה סביבה נעימה לשהות בה, שתורמת לשיפור באיכות חייו.

בתי אבות בכפר סבא

בעיר כפר סבא מספר בתי אבות ובתי דיור מוגן הנחשבים למפוארים וליוקרתיים, המעניקים שירותים הן לקשישים עצמאיים והן לסיעודיים. במרבית בתי האבות בכפר סבא תוכלו למצוא לצד שירותי השגחה רפואית 24/7 ומערך של רפואה מונעת גם מחלקות סיעודיות.

בתי האבות ממוקמים בלב ריאה ירוקה בסמוך למרכז העיר ומכילים יחידות דיור מרווחות, ממוזגות ומושקעות, בחלקן אף תוכלו למצוא גינות צמודות. בתי האבות בכפר סבא מספקים סל של פעילויות מגוונות ומעשירות כגון: הרצאות, חוגי אומנות וריקוד, קונצרטים ומשחקים מותאמים, היוצר במקום חיי קהילה. עוד ניתן למצוא בבתי האבות בכפר סבא מגוון חוגי התעמלות הכוללים בין השאר שיעורי יוגה ופילאטיס, שיעורי ריפוי בעיסוק, טיפולי פיזיותרפיה, מתקני כושר וספורט ובריכת שחייה. בתי הדיור המוגן מספקים שירותי נוספים הכוללים שירותי ניקיון ותחזוקה בדירות, מסירה וקבלה של הודעות ושירותי השגחה ואבטחה סביב השעון. בחלק מהמקומות תוכלו למצוא ספריה, מתפרה, מספרה, שירותי כביסה, מינימרקט ועוד לרווחת דיירי המקום.

צוות העובדים במקום, הכולל צוותים רפואיים לצד אנשי תחזוקה והנהלה, עובדים סוציאליים, דיאטנים ופיזיותרפיסטים, הינו איכותי ומקצועי, מתמחה בעבודה עם קשישים וניחן ברמת מסירות גבוהה. הצוות מחובר וקשוב לצרכי הדיירים ומעודכן במצבם הרפואי והנפשי בכל שעות היום ועושה עבודתו נאמנה ומכל הלב. הצוות מספק מענה זמין ומיידי לכל צורך ובעיה ומייצר במקום אוירה חמה ומשפחתית ומסגרת בטוחה ותומכת.

התאם את בית האבות לצרכי ההורה ולא להיפך !

ההחלטה להכניס את ההורה לבית אבות הינה רגשית ומורכבת הן להורה והן לבני המשפחה המעורבים בתהליך. אל לנו לשכוח כי בגילו ובמצבו, קשה להורה לעשות שינוי משמעותי בחיים ולהיפרד מהמסגרת האהובה והמוכרת של הבית והסביבה הקרובה.

תהליך המעבר לבית האבות עשוי להיות משום כך במלווה באי הסכמות בין בני המשפחה, שעל מנת  לגשר עליהן חשוב לשים בראש סדר העדיפויות את רווחתו של ההורה ואת צרכיו האישיים והרפואיים.

ההחלטה להעביר את יקיריכם לאחד מבתי האבות בכפר סבא אינה החלטה של מה בכך ודורשת מכם הכנה מוקדמת מראש והשקעת משאבים בתהליך.

המצב האידיאלי הינו לבצע את תהליך החיפוש יחד עם ההורה, אולם במקרים בהם ההורה אינו כשיר לקבל החלטה תיאלצו להיכנס לנעליו ולבחור עבורו את המקום המתאים ביותר לצרכיו האישיים, המנטליים והרפואיים.

מהם השיקולים המנחים בבחירת בית אבות?

המיקום הגיאוגרפי הינו פרמטר חשוב שיעזור לכם להמשיך ולקיים קשר שוטף עם ההורה ולכן חשוב למצוא מקום שקרוב לילדים ולנכדים ואם ניתן, גם לסביבתו הטבעית של הקשיש, כך שתהליך ההסתגלות יעבור עליו בקלות רבה יותר.

חשוב לעשות עם ההורה תהליך של מיפוי צרכים אישיים, נפשיים ורפואיים. לצורך הגדרת האחרון ניתן להיעזר במבחן ADL של הביטוח הלאומי, הסוקר שש פעולות בסיסיות שונות כגון: רחצה, התלבשות, אכילה ושתייה, שליטה על הסוגרים ומעברים בין מצבי גוף שונים: עמידה, ישיבה ושכיבה. באמצעות המבחן ניתן לקבוע את מצבו הרפואי של הקשיש ולקבוע האם הוא נחשב לסיעודי.

כעת, כשהצרכים ידועים וסימנתם את האיזור הגיאוגרפי הרצוי לכם, ערכו רשימה של כל בתי האבות בכפר סבא והדיור המוגן בעיר העונים על הצרכים שהגדרתם. חשוב מאוד לערוך סיורים מקדימים באותם המקומות על מנת להתרשם מהמקום, האווירה, הצוות הרפואי והנהלת המקום. כדאי גם לשאול דיירים ובני משפחות בכדי לקבל המלצות והתייחסויות ממקור ראשון.

תוכלו להיעזר בחברות המתמחות בייעוץ ובהכוונה לבתי אבות ולדיור מוגן. אותן חברות מכירות היטב את בתי האבות בכפר סבא ויודעות לעמוד על ההבדלים בין המקומות השונים ולהתאים אותם לצרכים שלכם.  

חברת הליווי וההשמה מלווה אתכם יד ביד לאורך כל הדרך הן מבחינה מקצועית והן בהיבט של אוזן קשבת ותמיכה רגשית. החברה תעזור לכם למפות את הצרכים, לבחון את יכולתכם הכלכלית והזכאויות השונות למימון, תלווה אתכם בסיורים לבתי האבות בכפר סבא ותסייע בתהליך המשא ומתן ועד לשלב האיכלוס וההתאקלמות במקום.  

השירות ניתן ללא תמורה והינו יעיל ומקצועי ומסוגל לספק לכם מענה גם ברמה של איכלוס תוך 24 שעות במידה של צורך דחוף. השירות האמין ייתן לכם את השקט הנפשי והידיעה הבטוחה שיקיריכם נמצא בידיים הטובות ביותר.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
חיה רמתי - יועצת למציאת בית אבות, בית אבות סיעודי, דיור מוגן ובית אבות לתשושי נפש. חיה מתמחה באיתור בתי אבות בישראל המתאימים ליקירכם.

קצת עלי

שלום, שמי חיה רמתי, ואני עוסקת מעל ל-20 שנה בתחום מציאת הפתרונות הנכונים והטובים ביותר עבור הקשישים היקרים לליבכם, תוך התמחות בהתאמת בתי אבות, מוסדות סיעודיים או גריאטריים בהתאם לצרכים. 

אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך, מחיפוש המקום המתאים וכתף תומכת ברגעים הקשים, ועד בחירת המקום הנכון ובדיקת התאקלמות. אני פועלת מתוך אמונה שאוכל להקל עליכם בתהליך המורכב הזה, בזכות הידע והניסיון שרכשתי ברבות השנים, וכן בזכות האופן בו אני בוחרת להתייחס לכל משפחה וצרכיה האישיים, תוך מתן דגש רב על נוחות ותכיפות הביקורים המשפחתיים. 

מטרתי העיקרית היא שהמעבר לבית האבות, דיור מוגן או מרכז סיעודי לא ייצור נתק וריחוק, אלא שיפור בחיי הקשיש, שייטיב עימו ועם משפחתו.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

בעמוד זה נמצאת רשימה של בתי האבות הפועלים בעיר כפר סבא.

רשימה בתי האבות בכפר סבא המופיעים באתר נבחרה על ידי חיה ומכילה נתונים ואינפורמציה שחשוב לדעת על כל בית אבות בנפרד. באמצעות העמוד תוכלו להבין את ההבדלים בין בתי האבות השונים ולאפיין לעומק את הצרכים שלכם, ההעדפות שלכם והדרישות שלכם. תוכלו להבין האם בית האבות עליו חשבתם הולם את האופי שלכם, ויכול לאפשר לכם או ליקירכם פרק חיים חדש ונעים.

לשיחת ייעוץ והכוונה ללא עלות למציאת בית אבות ליקיריכם

חייגו 072-395-1175

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן